طراحي سايت طراحي سايت .

طراحي سايت

آموزش نحوه درون ريزي و برون ريزي محتوي و فايل ها در وردپرس

درون ريزي  و برون ريزي محتوي هاي وردپرس
ايران گستر در صدد آن است تا شما عزيزان را با طراحي سايت با وردپرس آشنا كنيم و نحوه درون ريزي و برون ريزي محتوي هاي وردپرسي را برايتان بازگو كنيم تا بتوانيد آنرا در سايت خود به كار گيريد. كه  تمامي اين مقالات را به صورت كاملا رايگان در اختيارتان قرار ميدهد, پس با ما همراه باشيد.

 

 

چرا به انتقال محتوا نياز داريم؟
گاهي سايت‌هايي را بصورت نمونه مي‌سازيم و براي ايجاد كل سايت مي‌توانيم از محتواي سايتي ديگر استفاده كنيم.
ممكن است قصد داشته باشيم تغييري را در سايتمان چك كنيم. مي‌توانيم از درون ريزي قالب وردپرس درلوكال هاست يا محيط‌هاي تستي ديگر استفاده كنيم.
تغيير در سايت ممكن است ما را دچار مشكل كند، به همين دليل مي‌توانيم سايتي ديگر را داشته باشيم كه به عنوان يك وبسايت تستي براي ما نقش پشتيبان را بازي كند.
شايد بخواهيم سايت خود را به دامنه ديگري انتقال دهيم.
ممكن است سيستمي ديگر داشته باشيم (مثل جوملا) و بخواهيم اطلاعات را بين دو سيستم مديريت محتوا منتقل كنيم.
با اين كار مي‌توان محتواي بعضي از افزونه‌ها را نيز منتقل كرد.
و…
 

درون ريزي در وردپرس چيست؟
اهميت اين كار در وردپرس اونجايي بيشتر ميشه كه ما ميخوايم يك قالب رو در وردپرس نصب كنيم و بدون اضافه كردن نوشته، برگه و دسته بندي براحتي اون پوسته وردپرسي رو با شكل و شمايل كاملش ببينيم.

در واقع ما ميتونيم براي يك قالب وردپرس يه سري نوشته ها، برگه ها، دسته بندي و … ايجاد كنيم سپس از اين اطلاعات با استفاده از برون بري خروجي بگيريم(بصورت xml)  و حالا در هر سيستم وردپرسي كه خواستيم اون قالب رو نصب كنيم،

فايل xml رو هم درون ريزي كنيم تا پوسته همراه با نوشته ها، برگه ها و دسته بندي هاي پيشفرضش نمايش داده بشه. اما چجوري اين كار رو انجام بديم؟

 

آموزش برون ريزي در وردپرس :
براي خروجي گرفتن از اطلاعات سايت (نوشته ها – برگه ها – دسته بندي – پست تايپ هاي سفارشي و…) زير منوي برون بري رو از منوي ابزارها انتخاب كنيد (طبق تصوير زير)

 

 

 
آموزش درون ريزي در وردپرس :
طبق روال قبل، درون ريزي رو از منوي ابزارها انتخاب كنيد – در بخش وردپرس روي گزينه “هم اكنون نصب كن” طبق تصوير زير كليك كنيد و بعد از نصب پنجره اي براي شما نمايش داده ميشه كه ميتونيد فايل xml كه قبلا برون بري گرفته بوديد رو اينجا درون ريزي كنيد تا اطلاعات منتقل بشه. به همين راحتي.

 

 

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۸:۲۴ توسط:فاطمه فيصلي موضوع: نظرات (0)

آموزش تعيين انواع سطح دسترسي در سايت وردپرسي

سطح دسترسي كاربران
ايران گستر در صدد آن است تا شما عزيزان را با طراحي سايت با وردپرس آشنا كنيم و انواع سطح دسترسي كاربران را برايتان بازگو كنيم تا بتوانيد آنرا در سايت خود به كار گيريد. كه  تمامي اين مقالات را به صورت كاملا رايگان در اختيارتان قرار ميدهد, پس با ما همراه باشيد.

 
بخش كاربران در وردپرس
با عضويت كاربران در سايت، آن‌ها مي‌توانند شناسه‌اي را راه‌اندازي كنند تا اطلاعات خود را با عنوان اين شناسه وارد و ذخيره نمايند.

براي مثال در يك وبلاگ، كاربران مي‌توانند با عضويت، نظرات خود را با يك حساب مشخص وارد كنند تا روشي براي شناخته شدن آن‌ها وجود داشته باشد.

گاهي نيز در يك فروشگاه اينترنتي به‌ حساب كاربري نياز است تا كاربر بتواند سبد خريد خود را مشاهده و مديريت نمايد.علاوه بر كاربران عمومي،

مي‌توان حساب‌هاي ويژه‌اي را خريداري كنند كه دسترسي‌هاي خاص و طبقه‌اي را براي بخش‌هايي از وردپرس سايت براي آن‌ها فراهم شود.

كاربران در وردپرس با دسترسي‌هاي ويژه، قابليت مديريت و ويرايش بخش‌هايي را دارند كه مدير سايت براي آن‌ها تعيين مي‌كند.

 

تعيين دسترسي و نقش كاربران در وردپرس
پنج سطح دسترسي و نقش براي كاربران در وردپرس وجود دارد كه هركدام امتيازات متفاوتي از ديگري در دست دارند.

دليل استفاده از نقش‌هاي مختلف در دسترسي دادن به كاربران در اين است كه تمامي كاربران نقش‌هاي يكساني ندارند. يك كاربر به عنوان نويسنده فعاليت مي‌كند و يك كاربر تنها خواننده مطالب سايت است.

قطعاً كاربر نويسنده بايست به بخش نوشته‌هاي سايت دسترسي داشته باشد اما نيازي به امكانات بالاتر مانند افزونه‌ها و برگه‌ها ندارد.

با تعيين دسترسي‌هاي محدود، اجازه دسترسي كاربران به بخش‌هاي حساس سايت را نمي‌دهيم و امنيت سايت را با توجه به مجوزهاي داده‌شده، حفظ مي‌كنيم.

 
معرفي سطح‌هاي دسترسي كاربر
مديركل – نقش مدير، دسترسي كامل و تام به‌تمامي بخش‌هاي اصلي سايت دارد. او مي‌تواند قالب سايت را ويرايش كرده و فايل‌هاي هسته اصلي وردپرس را مديريت نمايد. باوجود دسترسي كاملي كه مديركل دوم الي آخر داده مي‌شود. سازنده و يك مدير اصلي، به عنوان مالك و تعيين‌كننده نقش‌هاي ديگر مديرها در نظر گرفته مي‌شود.
 

ويرايشگر – اين فرد توانايي مديريت و انتشار پست‌هاي خود و ديگران كاربران را دارد. به‌طور كلي امكان مديريت موارد محتوايي و عمومي، از جمله، 
پست‌ها، برگه‎ها، ديدگاه‌ها، برچسب‌ها، دسته‌بندي‌هاي ساخته‌شده توسط ويرايشگر و ديگر كاربران، فراهم‌شده است اما وي دسترسي به تنظيمات و ديگر گزينه‌هاي حرفه‌اي را نخواهد داشت.

 

نويسنده – توانايي مديريت و انتشار نوشته‌هاي خود را دارد اما نمي‌تواند نوشته‌هاي ديگران را ويرايش كند.
 

مشاركت‌كننده – اين شخص توانايي نوشتن و مديريت پست‌هاي خود را دارد اما اجازه انتشار آن‌ها را نخواهد داشت و انتشار مطالب مشاركت‌كننده‌ها بايد توسط ادمين‌ها يا ويرايشگرها صورت گيرد.
اين نقش برخلاف نويسنده، توانايي دسترسي به رسانه‌ها از جمله تصاوير، ويديو، صوت و فايل‌ها را نيز ندارد.

 
مديريت كاربران در وردپرس
براي افزودن، حذف، تغيير دسترسي و مديريت كاربران در وردپرس، ابتدا به عنوان مدير وارد پيشخوان وردپرس سايت خود شويد. سپس از منوي كناري وردپرس بر روي گزينه «كاربران» كليك كنيد.

 

اين دسته شامل سه زير دسته است.
همه كاربران – مشاهده و مديريت تمامي كاربران جديد
افزودن – اضافه كردن يك كاربر جديد
شناسنامه شما – مشاهده و ويرايش شناسنامه حساب خود
با كليك بر گزينه كاربران، به‌طور خودكار وارد بخش «همه كاربران» خواهيد شد كه در اين بخش مي‌توانيد تمامي كاربران سايت را بر اساس نوع و اطلاعات آن‌ها مشاهده و مديريت نماييد.

 

بر اساس شماره‌گذاري تصوير فوق به توضيح بخش‌هاي مديريت كاربران در وردپرس مي‌پردازيم.
1-با كليك بر اين دكمه به صفحه «افزودن كاربر» منتقل خواهيد شد كه در آن مي‌توانيد يك كاربر جديد با اطلاعات دلخواه و نقش موردنظر را تعريف نماييد.

2-فيلتر كردن كاربران بر اساس نوع و سطح دسترسي آن‌ها، براي مثال با كليك بر گزينه «نويسنده»، تنها كاربران با دسترسي نويسندگي نشان داده مي‌شوند.

3-اگر به دنبال كاربر خاصي هستيد؛ مي‌توانيد به‌جاي پيمايش ليست بلند كاربران، اسم، عنوان يا اطلاعاتي از شخص موردنظر را وارد فيلد اين بخش نموده و سپس بر دكمه «جستجو كاربران» كليك كنيد تا نتايج مشابه نمايش داده شود.

4-با انتخاب دسته‌جمعي چند كاربر از بخش 5، مي‌توان به‌طور هم‌زمان و چندتايي، تعدادي از مخاطبين يا همگي آن‌ها را پاك‌كرده يا تغيير نقش داد.

براي پاك كردن دسته‌جمعي كاربران، با انتخاب موارد موردنظر، از ناحيه 5، بر روي منوي كشويي اول كليك كرده و گزينه «پاك كردن» را انتخاب نماييد. سپس بر روي دكمه «اجرا» كليك كنيد تا كاربران موردنظر پاك شوند.

براي تغيير نقش دسته‌جمعي كاربران با انتخاب موارد دلخواه، از ناحيه 5، بر روي منوي كشويي دوم كليك كرده و سطح دسترسي موردنظر خود را انتخاب نماييد.

سپس بر روي دكمه «تغيير دادن» كليك كنيد. با اين كار، تمامي كاربران انتخاب‌شده به سطح منتخب از منوي كشويي تغيير نقش مي‌دهند.

5-كاربران ثبت‌شده در سايت، در يك سطح دسترسي خاص يا نتايج مشابه عبارت جستجو شده، در اين ليست قرار مي‌گيرند.

مي‌توان از اين جدول هر كاربر را به‌صورت تكي يا چندتايي، مشاهده، ويرايش و يا حذف نمود. سه گزينه «ويرايش»، براي تغيير دادن اطلاعات كاربر

، «حذف» براي پاك كردن آن و مشاهده در زير نام كاربري هر كاربر با برد موس بر روي آن قابل‌مشاهده است. گزينه «مشاهده» به شما آثار و فعاليت‌هاي وي را نشان مي‌دهد.

براي مثال با كليك بر گزينه مشاهده، ، به صفحه نوشته‌هاي وي در نسخه عمومي سايت منتقل مي‌شويد.

همچنين اطلاعات بيشتري از هر كاربر از جمله نام كاربري، نام و نام خانوادگي، آدرس ايميل، نقش دسترسي و تعداد نوشته‌ها نيز قابل‌مشاهده است.

 
افزودن كاربر جديد

به‌ طور معمول، مخاطبين خود مي‌توانند در سايت ثبت‌نام كنند. ثبت‌نام كاربران به‌طور پيش‌فرض، آن‌ها را در نقش دسترسي ساده با نام «مشترك» قرار مي‌دهد اما اگر مي‌خواهيد به عنوان مدير، خود كاربر جديدي با دسترسي بالاتري را ايجاد كنيد؛

در اين صورت بايد از بخش «كاربران» در وردپرس به زير دسته «افزودن» مراجعه نماييد. همچنين مي‌توان از صفحه «همه كاربران»، بر دكمه «افزودن» در بالاي صفحه كليك كرد تا به صفحه افزودن كاربر منتقل شد.

 

 

با ورود به اين صفحه فيلدهاي براي واردكردن اطلاعات وجود دارد كه با توجه به شماره‌گذاري تصوير فوق به معرفي هركدام خواهيم پرداخت.

1-نام كاربري – نام كاربري بايد به زبان انگليسي و با استفاده از حروف و اعداد مجاز نوشته شود. از نام كاربري براي ورود به سايت استفاده مي‌شود.

2-ايميل – بهتر است يك آدرس ايميل معتبر وارد كنيد و بهتر است اين، آدرس ايميل اصلي كاربر باشد تا در صورت از دست دادن رمز عبور يا براي موارد امنيتي بتوان از آن استفاده نمود.

3 و4 – نام و نام خانوادگي را مي‌توان به‌جاي نام كاربري به عنوان لقب كاربر قرار داد تا در بخش عمومي سايت به نمايش گذاشته شود.

5- وب‌سايت كاربر موردنظر را وارد نماييد.

6-وردپرس به‌طور خودكار يك رمز عبور قوي براي كاربر خواهد ساخت اما اگر رمز عبور دلخواهي را در نظر داريد؛ بر دكمه «نمايش رمز» كليك كنيد تا فيلد واردكردن رمز عبور نمايان شود.

 

7-در صورت فعال بودن اين گزينه، يك ايميل حاوي اطلاعات كاربر و اطلاعيه ساخت اكانت، به آدرس ايميل واردشده در فيلد شماره 2، ارسال مي‌شود. در صورت عدم تمايل به ارسال ايميل، تيك جعبه اين گزينه را غيرفعال نماييد.

8-در بخش از منوي كشويي مي‌توان نقش كاربر در حال ساخت را انتخاب كنيد.

9-در نهايت پس از واردكردن اطلاعات موردنياز كاربر جديد، بر روي دكمه «افزودن كاربر تازه» كليك كنيد تا به بخش كاربران در وردپرس اضافه شود.

 
ويرايش كاربران در وردپرس
براي ويرايش يك كاربر از پيش ‌ساخته شده، ابتدا به بخش «همه كاربران» مراجعه نموده و سپس با بردن موس بر روي كاربر انتخابي، بر گزينه «ويرايش» در زير نام كاربري كليك كنيد.

 

با اين كار وارد بخش شناسنامه كاربر خواهيد شد. در ادامه به ترتيب بخش‌هاي مختلف شناسه كاربر را مطابق با تصاوير توضيح خواهيم داد.

 

رنگ‌بندي بخش مديريت – تغيير رنگ‌هاي استفاده‌شده در طراحي پيشخوان وردپرس، براي مثال طرح آبي، رنگ مشكي پوسته وردپرس را به آبي تغيير مي‌دهد.
 

نوار ابزار – در صورت فعال بودن اين گزينه، با خارج شدن از پيشخوان (بدون خارج شدن از حساب)، در بخش عمومي سايت، در بالاي صفحه، نوار دسترسي سريع به قابل‌مشاهده خواهد بود.
 

زبان – انتخاب زبان رابط كاربري براي مخاطب
 

نقش – امكان تعيين نقش كاربري و سطح دسترسي كاربر
 

نمايش عمومي نام – نام نمايش داده‌شده در بخش عمومي سايت را از اين بخش كنترل كنيد. پس از واردكردن در نام و نام خانوادگي،
مي‌توانيد گزينه‌هايي مانند نام كاربري، تركيب نام و نام خانوادگي يا به‌صورت مجزا را مشاهده و يكي را براي نمايش عمومي انتخاب كنيد.

 

 

ايميل – آدرس ايميل اصلي كاربر براي ارسال اطلاعيه‌هاي مهم به وي
 

زندگي‌نامه – در صورتي كه كاربر انتخابي مشاركت‌كننده، نويسنده يا يكي از سطوح بالاتر از آن باشد، با واردكردن زندگي‌نامه يا چند خط توضيح،
اطلاعات مفيدي از آن كاربر را در زير نوشته‌هايش و در بخش «درباره نويسنده» به اشتراك بگذاريد.
 

تصوير شناسنامه – در صورت ثبت بودن آدرس ايميل كاربر در سرويس “Gravatar” و وجود يك تصوير براي وي در حساب مربوطه، تصوير شناسه كاربر، در اين مكان نمايان مي‌شود.
 

رمز تازه – با كليك بر دكمه «ساخت رمز»، وردپرس به‌طور خودكار يك رمز قوي مي‌سازد كه مي‌توانيد آن را ويرايش كنيد.
 

پس از انجام تغييرات موردنظر، بر روي دكمه «بروزرساني كاربر» كليك كنيد تا اين تغييرات ثبت شود.

 

ويرايش شناسنامه مدير در وردپرس
صفحه ويرايش شناسنامه حساب خود (مدير)، تفاوت چنداني با صفحه شناسنامه ديگر كاربران ندارد. تنها چند مورد اضافي در اين صفحه يافت مي‌شود و تغيير مابقي اطلاعات همانند تجربه ويرايش كاربران در وردپرس خواهد بود.

براي ورود به اين صفحه مي‌توانيد از منوي كناري پيشخوان، در دسته «كاربران»، بر زير دسته «شناسنامه شما» كليك كرده,

يا از نوار بالايي صفحه در سمت چپ، موس را بر آيكون كاربري، نگه‌داشته و سپس بر گزينه «ويرايش شناسنامه من» كليك كنيد.

 

 

در اين بخش تنها يك گزينه اضافي قابل‌توجه وجود دارد. در پايين صفحه در صورت وارد شدن به‌حساب مدير با استفاده از دستگاهي ديگر، مي‌توان ديگر نشست‌ها و ورودهاي اضافي را مشاهده و آن‌ها را باطل نمود.

براي اين كار، بر روي دكمه «بيرون رفتن از هر دستگاه ديگر» در دسته «نشست‎ها»، كليك كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۷:۵۴ توسط:فاطمه فيصلي موضوع: نظرات (0)

راهكار هاي تضميني در افزايش فالوور و لايك اينستاگرام

افزايش فالوور
ايران گستر در صدد آن است تا شما عزيزان را با تمامي ترفند هاي موجود در اينستاگرام و هرچه بهتر شدن پيچ شما ياري كند و تمامي اين مقالات را به صورت كاملا رايگان در اختيارتان قرار ميدهد, پس با ما همراه باشيد.

 

جلوگيري از خريد فالوور فيك 
كساني كه فكر مي كنند با خريد فالوور فيك اينستاگرام مي توانند يك شبه اعتبار بالايي كسب كنند، فقط فكر مي كنند كه اينطور است ولي در واقع كاملا بر عكس است.

الان هر كسي مي داند كه پيجي كه مثلا 10 كا فالوور دارد بايد حداقل 2 كا لايك براي هر پستش داشته باشد. ولي پيج هايي كه فالوور مي خرند وضعيت لايك پست هايشان خيلي افتضاح تر از اين حرفا است.

همين دليل كافي است تا اعتبار پيج تان كاهش يابد و افراد زيادي متوجه شوند كه پيج شما قابل اعتماد نيست!

پس همانطور كه متوجه شديد فالوور هاي فيك و به قول معروف خريدني باعث لطمه زدن به برند و كسب و كارتان در اينستاگرام مي شود.

متاسفانه كسب و كارهاي بزرگي از اين روش براي افزايش فالوور پيج اينستاگراشان استفاده مي كنند ولي نمي دانند در آينده با دستان خود قرار است كسب و كار خود را نابود كنند.

بهترين راه اين است كه اصولي به دنبال بالا بردن فالوور هاي پيج اينستاگرام تان باشيد. هيچ چيز مانند فالوور هاي واقعي براي شما اهميت ندارد.

در اين مقاله ايده هايي را با شما در ميان مي گذارم تا بتوانيد دنبال كنندگاني كه واقعا عاشق كسب و كار شما هستند را پيدا كنيد.

دستورالعمل افزايش فالوور اينستاگرام:
۱- پروفايل خود را ايجاد و بهينه سازي كنيد

۲- يك توليد كننده محتوا تعيين كنيد

۳- بر روي مهارت عكاسي و ويرايش تمركز كنيد

۴- شروع به پست گذاشتن كنيد

۵- برخي از مطالب خود را سازماندهي كنيد.

۶- لذت بخش بنويسيد. caption كپشن هاي ارزشمند بنويسيد

۷- از hashtag هشتگ‌هاي مربوطه استفاده كنيد

۸- با كاربران ديگر تعامل داشته باشيد، از جمله با فالوور هاي خود

۹- با كاربراني كه شبيه به شما هستند تبليغ متقابل داشته باشيد

۱۰- براي افزايش فالوور اينستاگرام مسابقه برگزار كنيد

۱۱- به اشتراك گذاري استوري و  ويدئوي live

۱۲- پروفايل خود را براي پيدا كردن و دنبال كردن آسان كنيد

 

اول – پروفايل خود را ايجاد و بهينه سازي كنيد
[caption id="attachment_160977" align="alignnone" width="780"] كسب درآمد از اينستاگرام[/caption]
براي افزايش فالوور اينستاگرام، قبل از هر كاري، پروفايل اينستاگرام خود را سفارشي سازي كنيد. به فالوورهاي بالقوه خود بگوئيد كه چه كسي هستيد.

و دليلي به آنها بدهيد تا شما را دنبال كنند. چطور؟ از اينجا شروع كنيد كه به آنها اطمينان دهيد كه نام كاربري شما قابل تشخيص و قابل جستجو است.

مانند نام كسب و كار شما. اگر نام كسب و كار شما قبلاً گرفته شده است، سعي كنيد نام كسب و كار خود را به عنوان بخش اول نام كاربري خود حفظ كنيد تا وقتي كه مردم به دنبال كسب و كار شما هستند بيشتر به شما نزديك شوند.

توجه: مطمئن شويد كه نام كسب و كار خود را به طور كامل به فيلد نام در بخش گزينه ها اضافه كنيد. دكمه هاي دندانه دار در ios  و سه نقطه در اندرويد.

اين زير تصوير پروفايل شما و زير  username شما در جستجو ظاهر خواهد شد. بعد مطمئن شويد كه پروفايل شما عمومي است.

براي ايجاد نمايه عمومي، اينستاگرام را باز كنيد، گزينه ها (Options) را باز كنيد، و مطمئن شويد كه حساب خصوصي (Private Account) خاموش است.

 

[caption id="attachment_161464" align="aligncenter" width="750"] ايجاد نمايه عمومي[/caption]
براي افزايش فالوور اينستاگرام يك تصوير پروفايل انتخاب كنيد كه برند شما در ساير شبكه هاي اجتماعي نيز باشد مانند لوگوي شركت خود.

سپس قسمت bio  يا توضيحات مربوط به خود را با اطلاعات مفيد و لذت بخش و علمي و آموزنده درباره برند خود پر كنيد. اطلاعاتي مانند اين اجازه مي دهد تا مردم درباره شما بيشتر بدانند و دليلي به آنها مي دهيد كه شما را دنبال كنند.

اين اطلاعات شامل اين مي‌شود كه شما چه كسي هستيد و چه كاري انجام مي دهيد. و اشاره به شخصيت را نيز اضافه كنيد.

در اينجا چند نمونه براي الهام بخشي وجود دارد:

@WeWork: “Make a life, not just a living.”
@Oreo: “See the world through our OREO Wonderfilled lens.”
@CalifiaFarms: “Crafting, concocting and cold-brewing up a delicious, plant-based future.”
@Staples: “We make it easy to #MakeMoreHappen”
 
سپس، يك لينك به bio  خود اضافه كنيد تا  اگر مردم  مي خواهند به وب سايت شما بروند بتوانند به راحتي به طور مستقيم از اينستاگرام به وب سايت بروند.

فضاي اختصاص داده شده براي URL  ها خيلي با ارزش است. زيرا اين تنها مكان در اينستاگرام است كه مي توانيد يك لينك قابل كليك جايگذاري كنيد، پس از آن عاقلانه استفاده كنيد.

براي افزايش فالوور اينستاگرام توصيه مي‌كنيم كه لينك را كوتاه كنيد تا بيشتر قابل كليك باشد. مي توانيد از سايت Bitly براي كوتاه كردن لينك استفاده كنيد.

در نهايت، اعلان ها (notifications) را فعال كنيد به اين ترتيب وقتي مردم عكس هاي شما را به اشتراك مي گذارند يا براي آنها كامنت مي گذارند را مي توانيد ببينيد. اين به شما اجازه خواهد داد كه سريع تر با آنها ارتباط برقرار كنيد.

مثل بسياري از شركت ها در توييتر. براي فعال كردن اعلان ها، به گزينه ها(Options) برويد و سپس تنظيمات اعلان ها را انتخاب كنيد (Push Notification Settings.) و همه (From Everyone) را براي هر دسته اي انتخاب كنيد.

براي افزايش فالوور اينستاگرام ما توصيه نمي كنيم كه حساب اينستاگرام خود را به توييتر و فيس بوك لينك دهيد. پس پست هاي اينستاگرام شما به طور خودكار در حساب هاي ديگر منتشر مي شوند. انواع پست ها متفاوت است.

 

دوم – يك توليد كننده محتوا تعيين كنيد

توليد محتوا

فقط يك يا دو نفر حساب كاربري اينستاگرام شما را مديريت كنند. در صورت امكان، شخصي را انتخاب كنيد كه تجربه استفاده از حساب اينستاگرام شخصي را داشته باشد. و مطمئن شويد كه همه ويژگي هاي مفيد اينستاگرام را ارائه مي دهد.

اگر براي يك سازمان بزرگ كار مي كنيد، ممكن است اشخاص زيادي را پيدا كنيد كه مي خواهند درباره چيزهايي كه پست شده است بگويند.

اين زماني است كه يك درخواست سازمان يافته يا دستورالعمل مستند در دست است. اين اسناد بايد به مردم اطلاع دهد كه چگونه پستي را در حساب اينستاگرام شما درخواست كنند، وقتي كه مي خواهند روي پست ارزش گذاري كنند و چرا بايد اين كار را انجام دهند.

 

سوم – مهارت عكاسي و ويرايش عكس و كار كردن با عكس ها
براي افزايش فالوور اينستاگرام، كيفيت پست مهم است. خيلي زياد. فالوورهاي توييتر ممكن است چند توييت بد را ببخشند، اما يك عكس بد در اينستاگرام خيلي چيز بدي است و قابل قبول نيست.

اين به اين معني نيست كه حتماً بايد دوره هاي عكاسي را بگذرانيد تا عكس هاي اينستاگرام خوبي داشته باشيد. و به اين معني نيست كه هفته ها قبل از شروع كار بايد تمرين سخت داشته باشيد.

اما بايد با نكات اساسي عكاسي و برنامه هاي ويرايش عكس  آشنا باشيد.

[caption id="" align="aligncenter" width="675"] نكات اساسي عكاسي[/caption]
 
مهارت هاي عكاسي
از آنجائيكه اينستا يك برنامه موبايل است، احتمالاً بيشتر عكس‌هايي كه پست مي گذاريد با تلفن همراه خود گرفته ايد. فقط اينطور نيست، اما انتظار مي رود كه اينطور باشد.

در حالي كه برخي از برند ها از عكس هاي حرفه اي براي عكس اينستاگرام خود استفاده مي كنند، اكثراً از گوشي هاي هوشمند استفاده مي كنند. و به هر حال اينستاگرام به معني واقعي كلمه همين لقب را دارد.

 

اينجا نكات برجسته و مهمي وجود دارد:
در يك زمان روي يك موضوع تمركز كنيد.
فضاي منفي را در آغوش بگيريد.
ديدگاه هاي جالب را پيدا كنيد.
تقارن را جستجو كنيد.
جزئيات كوچك را ضبط كنيد.
فالوور هاي خود را خوشحال كنيد.
 
مهارت هاي ويرايش عكس

اينستاگرام برخي قابليت هاي ويرايش اوليه عكس را دارد، اما اغلب اوقات آنها براي ايجاد يك تصوير واقعاً عالي نيستند. بسياري از عكس  ها  را قبل از اينكه براي بار اول در اينستاگرام باز كنيد بايد با يك يا دو برنامه ويرايش عكس باز كنيد و آنها را ويرايش كنيد.

 

چهارم – شروع به پست گذاشتن
وقتي كه پروفايل خود را ايجاد و بهينه سازي كرديد، كسي را داشته باشيد كه آنها را اداره كند. و چيزهايي را يا دو چيز را درباره عكاسي و ويرايش عكس بدانيد

، الان زمان شروع پست گذاشتن است. ايده خوبي است كه تعداد زيادي پست هاي عالي داشته باشيد، شايد ۱۵ عدد يا بيشتر، تا قبل از اينكه شروع كنيد كه واقعاً مردم را جذب كنيد.

براي افزايش فالوور اينستاگرام، وقتي مردم پروفايل شما را مي بينند، بهتر است تعداد زيادي از عكس هاي شما را  ببينند كه كل صفحه را پوشانده است.

به جاي اينكه تعداد انگشت شماري ببينند، به اين ترتيب آنها با خبر مي شوند كه به طور مرتب مطلب مي‌نويسيد.

براي شروع پست گذاشتن در اينستاگرام، ابتدا قالب هاي محتوايي رسانه هاي اجتماعي را دانلود كنيد و شروع به برنامه ريزي پست هاي اينستاگرام خود كنيد.

با گذشت زمان، ميخواهيد كه عكس ها را با تاريخي كه دارند دسته بندي كنيد و كنار هم بگذاريد، مانند آخر هفته يا وقتي كه به تعطيلات مي رويد.

وقتي براي برنامه هاي پست گذاشتن شروع به برنامه ريزي مي كنيد شخصيت هاي بازار هدف خود را در ذهن داشته باشيد، مي توانيد به طور چشمگير زمان و فركانس پست گذاري خود را تغيير دهيد.

مخصوصاً اگر مخاطبان خود را در منطقه زماني متفاوت هدف قرار مي دهيد. مي‌توانيد از قالب هاي رايگان استفاده كنيد.برنامه خود را براي مخاطبان خاص خود كه ممكن است زمان بر باشد و آزمودن نياز داشته باشد بهينه سازي كنيد.

طبق تحقيقاتي كه داشته‌ايم بهترين زمان براي پست گذاشتن در اينستاگرام دوشنبه و پنج‌شنبه است.
اگر در فكر افزايش فالوور اينستاگرام هستيد، در هر ساعتي به جز زمان ۳ تا ۴ بعد از ظهر پست بگذاريد. منطقه اي را در نظر بگيريد كه بازار هدف شما را تشكيل مي دهند. و نتايج را با هم تركيب كنيد تا به نتيجه نهايي برسيد. براي مخاطبان خارج از كشور فقط جاهايي را در نظر بگيريد كه مخاطبان شما در آن منطقه حضور دارند و استفاده مي كنند.

با اين حال، به اين دليل كه اينستاگرام عمدتاً برنامه اي است كه روي دستگاههاي موبايل استفاده مي شود، كاربران تمايل دارند كه در هر زماني استفاده كنند.

اگر چه بسياري از كاربران در طول روزهاي كاري در ساعاتي كه كار نمي‌كنند، با محتواهاي اينستاگرام مشغول هستند.

برخي از كسب و كارها با پست گذاشتن در ساعات ۰۲:۰۰ صبح يا ۰۵:۰۰ بعد از ظهر و در روزهاي چهارشنبه ۰۷:۰۰ بعد از ظهر موفق هستند. شما هم بررسي كنيد ببينيد چه ساعتي براي مخاطبان شما مناسب است.

 

پنجم – برخي از مطالب خود را سازماندهي كنيد

اگر چه بهترين گزينه اين است كه فقط يك نفر يا دو نفر حساب شما را اداره كنند. يك يا دو نفر نمي توانند در هر جايي يك عكس را بگيرند.

گستره زيادي از مطالب وجود دارد كه مي خواهيد در اينستاگرام خود پست بگذاريد. يك نفر قادر نخواهد بود همه چيز را پيگيري كند.

 

يك راه حل:
 سيستمي را ايجاد كنيد كه بتوانيد عكس ها و محتواهاي اعضاي تيم خود را سازماندهي كنيد. چند راه براي انجام اين كار وجود دارد.

يكي از راه ها ايجاد يك آدرس ايميل خاص براي كارمندان است تا عكس ها، ويدئو هاي كوتاه،memes و hyperlapses و چيزهاي ديگر خود را ارسال كنند.

فقط مردم را تشويق كنيد تا خطوط موضوعي خود را در ايميل ها قرار دهند طوري كه بتوانيد از طريق عكس هاي ارسال شده  راحت تر آنها را مرتب كنيد.

در حالي كه به نظر نمي رسد اين راحت ترين راه براي سازماندهي عكس ها باشد، اين در واقع ساده ترين كار براي افرادي است كه براي شما عكس ارسال مي كنند.

مي‌توانيد ارسال محتوا را براي آنها آسان تر كنيد، بدين ترتيب محتواي بيشتري دريافت خواهيد كرد.اگر تيم شما حساب  Box  يا  Dropbox براي به اشتراك گذاري داشته باشند،

همچنين مي توانيد يك پوشه مشترك ايجاد كنيد كه مردم بتوانند به طور خودكار عكس ها و ويدئوهاي خود را در آنجا بگذارند. اين كار باعث مي شود تا گام هاي بيشتري را در جهت ارسال محتوا برداريد، و نه اينكه هر كسي كه برنامه داشت از تلفن خود آنها را دانلود كند.

 

ششم – لذتبخش بنويسيد. كپشن‌هاي ارزشمند به اشتراك بگذاريد
عشق كارآفريني
عكس ها و ويدئوها ممكن است مهم ترين بخش پست هاي اينستاگرام شما باشند. اما caption كپشن‌ها يكي از مهم‌ترين راهكارهاي افزايش فالوور اينستاگرام شما هستند. آنها بخش مهمي از  پست شما هستند مثل بستني روي كيك.

اگر به طور مستمر caption كپشن‌هاي عالي بنويسيد مي توانيد بخش انساني برند خود را شگفت انگيز كنيد، فالوورهاي زيادي را جذب كنيد.  محتواي خود را قابل اشتراك گذاري كنيد. در نتيجه به شما اجازه مي دهد كه بيشتردر معرض ديد قرار بگيريد.

كپشن‌هاي خود را با نام افراد مشهور يا برندها تركيب كنيد. اين يك راه عالي براي ارتباط و احساس نزديكي با نام تجاري فالوورها و يكي از راهكارهاي افزايش فالوور اينستاگرام شماست.

راه ديگر براي افزايش قابليت اشتراك گذاري caption شما، تشويق فالوورها براي اينكه سئوال بپرسند يا تماس تلفني در caption عكس شما داشته باشند، مي باشد.

براي مثال، ممكن است بگوئيد،” اگر اين مطلب جالب بود دو بار ضربه بزنيد (double-tap)”  ” يا داستان خود را در كامنت به اشتراك بگذاريد”.

 
هفتم – از هشتگ‌هاي مربوطه استفاده كنيد.

يكي از بهترين راهكارهاي افزايش فالوور اينستاگرام استفاده درست از هشتگ‌هاست. در اينستاگرام، يك hashtag با مكالمات كاربران مختلف ارتباط دارد كه در حال حاضر به يك جريان واحد متصل نيست.

اگر از hashtag هاي مربوطه استفاده كنيد، پست هاي شما در معرض ديد مخاطبان بيشتري قرار مي گيرد تا اينكه مردم شما را دنبال كنند يا درباره برند شما اطلاع داشته باشند.

كليد استفاده از هشتگ ها به طور موثر اين است كه آنها را به صورت هوشمندانه و به ندرت استفاده كنيد.

سعي كنيد تعداد هشتگ هاي هر كپشن را به سه بخش محدود كنيد. به طور مشابه، از hashtag هايي مانند اين استفاده نكنيد:

“like for like” ، like #like4like or #like4likes . اين تكنيك خيلي شلخته و كثيف است كه عده اي از فالوورها شما را ترك خواهند كرد.

براي پيدا كردن هشتگ هايي كه مخاطبان شما ممكن است استفاده كنند، كمي روي هشتگ هاي مربوطه روي صنعت و كمبودهايي كه در آن صنعت هست،  تحقيق كنيد.

ساده ترين راه براي انجام اين كار تحقيق در خود برنامه اينستاگرام، تب “explore” به معني كشف كردن است.

هنگامي كه براي يك هشتگ جستجو مي كنيد، يك ليست از هشتگ هاي مرتبط در بالاي صفحه شما نشان داده خواهد شد. براي مثال، وقتي من در اينستاگرام #ديجيتال_ماركتينگ را جستجو مي كنم،

هشتگ هاي مربوطه مانند #ترفندهاي_ديجيتال_ماركتينگ  #اينترنت_ماركتينگ و … را هم به من نشان مي‌دهد.

اگر فالوورهاي كمي داريد، براي افزايش فالوور اينستاگرام حتما هشتگ هاي مناسب خود را ايجاد كنيد. مانند نام شركت يا يك شعار كه براي بيشتر عكس هاي شما اضافه شود.

اين يك راه عالي براي ساختن برند شما روي پلت فرم و ساختن يك حضور منسجم است.

 
هشتم – تعامل با كاربران ديگر، از جمله فالوورهاي شما
افزايش درآمد از سيستم همكاري در فروش
اينستاگرام يك جامعه گسترده است. و يك راه عالي براي ورود به اين جامعه پيدا كردن افرادي است كه تصاوير مورد علاقه شما را ارسال مي كنند.

حساب هاي آنها را دنبال كرده و با محتواي آنها ارتباط برقرار مي كنيد. اين طبيعي‌ترين راه براي جلب توجه ديگران و افزايش فالوور اينستاگرام است. از محتواي ديگران الهام مي گيريد. اما كپي نكنيد.

 

اين دو چيز براي شماست:
اولاً، آنها وقتي اعلان دريافت مي كنند كه شما آنها را دنبال كنيد، آنها ممكن است حساب شما را بررسي كنند و تصميم بگيرند كه آيا شما را دنبال كنند يا نه.

(به همين دليل مهم است كه قبل از اينكه به ديگران دسترسي داشته باشيد چند محتواي عالي ايجاد كنيد.)

دوماً، اين به اين معني است كه شما پست هاي اخير آنها را در feed خود مي بينيد. پس اگر شما انتخاب كنيد مي توانيد پست هاي آنها را لايك كنيد و با آنها وارد ارتباط شويد.

همانطور كه فالوور هاي خود را افزايش مي‌دهيد، فالوورهاي خود را نگه داريد. و با پاسخ دادن به كامنت هاي آنها قدرداني خود را نشان دهيد، و حتي آنها را دنبال كنيد و با پست هاي آنها ارتباط برقرار كنيد.

 
نهم – با كاربراني كه شبيه شما هستند تبليغ متقابل داشته باشيد
مسئوليت پذيري در موفقيت كارآفريني
هنگامي كه يك رابطه پايدار با برخي از افرادي كه پشت اين حساب قرار دارند برقرار مي كنيد كه مخاطبان مشابه شما را دارند، ممكن است بخواهيد روي حساب هاي ديگران برخي همكاري هاي تبليغاتي را داشته باشيد.

براي اينكه طبيعي‌تر شود و كمتر اسپم شود مي توانيد اين محتويات متقابل را بهتر درست كنيد — مخصوصاً كپشن ها — . همچنين كمك مي كند تا براي فالورهاي شما شگفت انگيز باشد و فالوور هميشگي شما باشد.

نمونه اي از تبليغ متقابل وبلاگ نويس غذا (sprinklesforbreakfast@) و يك عكاس(graymalin@) را بينيد كه با حساب‌هاي ديگران در يك زمان تبليغ متقابل داشته اند.

 
دهم – براي افزايش فالوور در اينستاگرام مسابقه بگذاريد
جذابيت شبكه هاي اجتماعي
برگزاري مسابقه، يكي ديگر از راه هاي عالي براي افزايش فالوور اينستاگرام و گسترش دسترسي شما است. يك عكس يا يك پست تبليغاتي براي يك مسابقه طراحي كنيد ,

سپس از مردم بخواهيد به منظور شركت در مسابقه پيج شما را فالو كنند و يا عكس هاي شما را  لايك كنند يا كامنت بگذارند.

يك عنصر ( UGC (User-Generated Content به مسابقه اضافه كنيد. UGC يعني تشويق فالوورها به توليد محتوا براي شما. همچنين، جايي كه مردم يك عكس از خودشان پست مي گذارند و از يك هشتگ خاص همراه با دنبال كردن حساب شما استفاده مي‌كنند.

 
يازدهم – استوري اينستاگرام و ويدئوي live به اشتراك بگذاريد

اينستاگرام هميشه فرصتي را براي پست گذاشتن عكس هاي زيبا و جذاب ارائه مي دهد تا برند خود را نشان دهيد. با اين حال، با معرفي استوري هاي اينستاگرام كوتاه مدت، ب

رند ها مي توانند همچنين on-the-fly به اشتراك گذاشته شوند، در behind-the-scenes براي ۲۴ ساعت در جستجو مي‌ماند اين پلت فرم به برند شما شخصيت بيشتري مي‌دهد.

با نگاهي به انفجار محبوبيت Snapchat نشان مي دهد كه كاربران رسانه هاي اجتماعي به طور واضح به عكس ها و ويدئوهاي به اشتراك گذاشته شده پاسخ مثبت مي دهند.

استوري هاي اينستاگرام به برند ها اجازه مي دهد تا با روش هاي مختلف با كاربران ارتباط برقرار كنند تا آنها به برند وفادار باشند و درخواست خود را بيان كنند.

استوري هاي اينستاگرام همينطور كه به كاربران اجازه مي دهد كه ويدئوهاي live خود را به اشتراك بگذارند، براي افزايش فالوور اينستاگرام مثل يك بمب انرژي عمل مي‌كند.  و اين يكي ديگر از فرمت هاي محتوا كه در ساير شبكه هاي اجتماعي محبوب است.

 

آيا مي‌دانيد چه چيزي در مورد ويدئوهاي live  در اينستاگرام منحصر بفرد است؟
وقتي كه كاربران فيلم نگاه كردن را متوقف مي كنند آنها نا پديد مي شوند. اين تجربه دو جانبه معتبر به برند ها اجازه مي دهد تا چيزهاي جزئي را به اشتراك بگذارند.

لحظات ناياب با مخاطبان خود براي تركيب عناصر انساني در يك پلت فرم رسانه هاي اجتماعي كه به شدت ويرايش شده و براي استفاده سنتي صيقل داده شده است.

 
برندها چگونه از استوري هاي اينستاگرام براي افزايش فالوور اينستاگرام استفاده كنند؟
در اينجا برندهايي هستند كه پيشنهاد مي كنم روش كار و اشتراك گذاري آنها را ببينيد و دنبال كنيد:

 

Rachel Brathen @yoga_girl يك مربي يوگا است و در Aruba يك كارآفرين است كه از استوري هاي اينستاگرام استفاده مي كند behind-the-scenes عمل ساخت يك استوديو يوگا را مستند سازي مي‌كند.

در حالي كه نمونه كارهاي او در اينستاگرام عكس هاي زيبا و حرفه اي را در يوگا نشان مي دهد. ويژگي داستان او نشستن سگ او در جلسات كاركنان است،

گروه او براي تزئين استوديو از كريستال هاي ياقوتي استفاده كردند، و هنرمندان روي ديوار را نقاشي كردند. او از استوري ها براي نمايش جنبه ديگر برند خود براي ۲ ميليون فالوور از راه درست و اصلاح شده استفاده كرد،

تا بدين ترتيب فالوورهاي خود را از آنچه كه هر روز انجام مي دهد مطلع كند. (البته در مورد يوگا )

 

Dana Shultz  @miniamlistbaker او دستورالعمل هاي  غذايي فاقد گلوتن را در وبلاگ خود منتشر مي كند. ويژگي داستان هاي او ويدئوهايي  در مورد درست كردن صبحانه است و همچنين تست كردن دستورالعمل هاي جديد در آشپزخانه خودش است.

جنبه هاي پست صحنه استوري هاي او متون انساني زيادي را براي برند وبلاگ او فراهم مي كند، و هر كسي عاشق اين مدل ويدئوهاي خوب است.

 

Casper @casper محتواهايي را براي تبليغ تشك هاي خود منتشر مي كند – و اين تبليغ به صورت غير مستقيم است و آشكار نيست.

 

موضوع اصلي محتواي آنها چيست؟ ماندن بهتر از رفتن است ( زيرا مي توانيد  به طور طبيعي در يك تشك نرم  و آرام كاسپر قرار بگيريد).

آنها حتي يك گالري براي فالوورهاي خود ايجاد كرده اند تا به عنوان پس زمينه براي Snapchat و استوري هاي Instagram استفاده كنند تا وقتي كه واقعاً روي رختخواب دراز كشيده اند، به نظر برسد كه آنها در يك مهماني هستند.

يكي از ويژگي هاي آخرين استوري هاي اينستاگرام آنها شخصي است كه در رختخواب فيلم تماشا مي كند با اين عنوان كه : ” وقتي شما بيشتر از ۵ فصل داريد چه كسي طرح و برنامه نياز دارد؟” اين ويدئو از كمپين هاي كاسپر حمايت مي كند.

 

دستورالعمل استفاده از استوري اينستاگرام براي برند شما:
اينكه آيا جالب است، غم انگيز، منحصر بفرد يا معتبر به فالوورها واگذار كنيد. استوري اينستاگرام براي افراد بي تجربه نامشخص و خشك است.

از استوري ها استفاده كنيد تا جنبه هاي ديگر برند خود را به اشتراك بگذاريد كه فالوورهاي شما در جاهاي ديگر نتوانند آنها را بخوانند.

آيا شما يك اداره اي داريد كه سگ  را دوست دارند؟ آيا تيم شما چالش مانكن را آزمايش مي كند؟ شروع به فيلم برداري كنيد تا بيشتر جنبه انساني برند خود را نشان دهيد.

 

– به پشت صحنه (behind-the-scenes) برويد.
اين نوع از محتواي مورد علاقه فالوورهاي اينستاگرام است كه باعث افزايش فالوور اينستاگرام مي‌شود. به فالوورهاي خود برنامه يك رويداد يا event، يا راه اندازي يك محصول را نشان دهيد، و آن را جالب و سرگرم كننده كنيد.

فالوورهاي شما مي خواهند كه احساس كنند به حساب مي آيند و شناخته شده هستند، و مي‌توانيد از استوري ها استفاده كنيد تا يك برنامه وفادار نام تجاري را داشته باشيد كه فقط به كساني كه محتواي شما را بررسي مي كند جايزه دهد.

 

– ويديو لايو live  منتشر كنيد
ويديوي لايو live روند رو به رشد در انواع مختلف پلت فرم هاي اجتماعي است، پس اگر چيز جالبي اتفاق مي افتد، شروع به منتشر كردن آن كنيد.

اينكه جشن تولد گروه است، يك جلسه كاري است، يا يك حيوان بامزه، فالوورهاي متعهد شما مي خواهند كه هر چيزي را كه به روز مي كنيد بصورت روزانه ببينند.

ويديوهاي لايو و استوري ها را با اشتراك آنها به عنوان چيزي كه اتفاق مي افتد به سطح بعدي بفرستيد ( و در توييتر يا فيس بوك آن را تبليغ كنيد تا باعث افزايش فالوور اينستاگرام شما شود).

 با به اشتراك گذاري استوري و ويديو لايو live بخوبي متوجه افزايش فالوور اينستاگرام تان خواهيد شد. محتواي كوتاه مدت براي جذب فالوورهاي جديد و افزايش ارتباط با كساني كه در حال حاضر فالوورهاي شما هستند.

 
دوازدهم – پيچ اينستاگرام خود را براي پيدا كردن و دنبال كردن در دسترس قرار دهيد
روش هدف گذاري موثر
يك دكمه فالو (دنبال كردن) را در صفحه اصلي وب سايت خود، در صفحه “درباره ما” و ساير مكان هاي ديگر در وب سايت خود جايگذاري كنيد.

مي توانيد يك لوگو در سايت ايجاد كنيد كه به حساب كاربري شما اينستاگرام لينك شده است و مطمئن شويد به حساب خود درست لينك داده‌ايد.

اگر نام تجاري شما يك مكان فيزيكي دارد. به صورت چاپي و كاغذي راه هاي تماس را به آنها بگوئيد. حساب اينستاگرام خود را به آنها اطلاع دهيد و آنها را تشويق كنيد تا شما را دنبال كنند.

همچنين، مطمئن شويد كه حساب اينستاگرام خود را در ساير حساب هاي رسانه هاي اجتماعي تبليغ كرده‌ايد. احتمالاً، افرادي كه قبلا شما را در فيس بوك و توييتر دنبال مي كنند،

شما را در اينستاگرام Instagram نيز بدون هيچ مشكلي دنبال خواهند كرد. اجازه دهيد كه فالوورهاي شما بدانند كه شما در اينستاگرام هستيد و آنها را تشويق كنيد ,تا شما را در آنجا دنبال كنند و در ساير رسانه هاي اجتماعي با لينك دادن و پست گذاشتن شما را دنبال كنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۲:۴۸ توسط:فاطمه فيصلي موضوع: نظرات (0)

آموزش نصب و كار با افزونه قدرتمند زرين پال(درگاه پرداخت مطمئن)

افزونه زرين پال
ايران گستر در صدد آن است تا شما عزيزان را با طراحي سايت با وردپرس آشنا كنيم و كار با افزونه ي قدرتمند زرين پال را به شما آموزش دهيم كه  تمامي اين مقالات را به صورت كاملا رايگان در اختيارتان قرار ميدهد, پس با ما همراه باشيد.

آن دسته از كاربراني كه فروشگاه هاي اينترنتي دارند يا خدمات و محصولاتي را به صورت آنلاين به فروش مي رسانند حتما با درگاه هاي پرداختي موجود در ايران آشنا هستند. يكي از اين درگاه هاي پرداختي زرين پال است كه چندين سال فعاليت مي كند و جزء بهترين ها به شمار مي رود.
شما با  عضويت در آن مي توانيد درگاهي را دريافت كرده و در سايت خود فعال كنيد. همچنين زرين پال داراي افزونه اي براي اتصال به وردپرس مي باشد تا راحت تر بتوان با آن ارتباط برقرار كرد و از امكانات آن برخوردار شد. در حال حاضر مي خواهيم به آموزش نصب و راه اندازي افزونه ي زرين پال براي وردپرس بپردازيم.

 

نصب و فعالسازي اقزونه زرين پال
پس از نصب و فعالسازي افزونه هيچ منوي جديدي به پيشخوان شما اضافه نمي شود. براي انتخاب افزونه زرين پال به عنوان درگاه پرداخت خود به منوي ووكامرس >> پيكربندي مراجعه كرده و سپس به بخش پرداخت ها برويد.

[caption id="attachment_2120" align="aligncenter" width="432"] افزودن درگاه زرين پال براي پرداخت[/caption]همانطور كه مشاهده مي نماييد، پرداخت امن زرين پال به روش هاي پرداخت شما اضافه شده است. به راحتي مي توانيد آن را فعال نماييد. پس از فعال كردن درگاه زرين پال براي مديريت و اتصال آن به حساب بانكي خود، روي دكمه مديريت كليك نماييد.

 
 

[caption id="attachment_2119" align="aligncenter" width="438"] تنظيمات افزونه زرين پال[/caption]در اين قسمت ابتدا گزينه فعالسازي/ غيرفعالسازي را فعال نماييد تا زرين پال براي انتخاب هنگام پرداخت فعال باشد. در ادامه عنوان درگاه و توضيحات آن را براي مشاهده توسط مشتريان وارد نماييد.

 

تنظيمات حساب زرين پال
در اين بخش بايد اطلاعات حساب كابري خود را(مرچنت كد) كه در وبسايت زرين پال ايجاد كرده ايد، وارد نماييد. همچنين مي توانيد زرين گيت (درگاه مستقيم) را فعال نماييد.

 

تنظيمات عمليات پرداخت
در نهايت در اين بخش پيغام هاي مربوط به موفقيت آميز بودن پرداخت و خطا هنگام عمليات پرداخت را به دلخواه خود وارد نماييد.

پس از انجام تمام سفارشي سازي هاي خود در افزونه زرين پال، روي ذخيره تغييرات كليك نماييد. اكنون هنگامي كه مشتريان شما به صفحه پرداخت ووكامرس وارد مي شوند، مي توانند گزينه پرداخت با زرين پال را انتخاب و عمليات پرداخت را انجام دهند.


پيش نمايش انتخاب درگاه زرين پال

 
روند ثبت نام در زرين پال و دريافت مرچنت كد براي افزونه زرين پال
براي ثبت نام درسايت زرين پال ابتدا فرم ثبت نام را تكميل نماييد و پس از تاييد ايميل خود وارد سايت شويد. در اين مرحله در بالاي سايت روي گزينه ارتقا به سطح نقره اي كليك كرده و فرم مربوطه را با دقت كامل كنيد.

ثبت نام در وبسايت زرين پال

در نهايت بايد تصوير اسكن رنگي اصل شناسنامه و كارت ملي خود را نيز به پيوست ارسال نماييد. پس از دريافت اطلاعات و بررسي آنها حساب نقره اي شما فعال خواهد شد.

اكنون در منوي سمت راست روي گزينه ي درگاه هاي پرداخت كليك كرده و سپس روي گزينه درخواست درگاه پرداخت كليك نماييد.

در اين قسمت فرم مربوطه را تكميل كرده و ارسال نماييد. حداكثر طي ۶ ساعت به درخواست شما رسيدگي شده و مرچنت كد براي اتصال افزونه زرين پال به حساب شما ارسال مي شود.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۲:۲۹ توسط:فاطمه فيصلي موضوع: نظرات (0)

حقيقت هاي جالب و شگفت انگيز گوگل كه هركسي آنها را نميداند

حقيقت هاي شگفت انگيز گوگل
 

ايران گستر در صدد آن است تا شما عزيزان را با تمامي حقيقت هاي گوگل آشنا شويد و آنها را در كار خود به كار گيريد و تمامي اين مقالات را به صورت كاملا رايگان در اختيارتان قرار ميدهد, پس با ما همراه باشيد.

كي پديا مي گويد : گوگل به انگليسي: (Google) يك شركت سهامي عام است كه در زمينه جستجوي اينترنتي يكي از ابزار پايه اي بازاريابي اينترنتي ،

رايانش ابري و تبليغات، سرمايه‌گذاري مي‌كند. اين شركت توسط لري پيج و سرگئي برين تأسيس شد كه هر دوي آن‌ها در دانشگاه استنفورد به عنوان دانشجوي دكترا حضور داشتند و با نام «مردان گوگل» شناخته مي‌شدند.

گوگل در ابتدا به عنوان يك شركت خصوصي در ۴ سپتامبر ۱۹۹۸ ثبت شد و فروش اوليه سهام آن در ۱۹ اوت ۲۰۰۴ انجام شد. لري پيج و سرگئي برين و اريك اشميت قبول كردند كه به مدت بيست سال، يعني تا سال ۲۰۲۴ در كنار هم كار كنند.

هدف گوگل از آغاز «سازماندهي كردن اطلاعات دنيا و دسترس‌پذير كردن آن‌ها براي عموم» بود و شعار غيررسمي شركت (كه توسط مهندس گوگل اميت پاتل ابداع شد و توسط پل بوچهيت از آن حمايت شد)

«شرور نباشيد» به انگليسي: Don’t Be Evil) ) بود. در سال ۲۰۰۶ شركت به محل جديد و كنونيش در مانتين ويو، كاليفرنيا منتقل شد.

 

 

5 حقيقت درباره گوگل
1- نام كمپاني گوگل در اصل، گوگول يا Googol بوده است
 اگر حالا نام اين كمپاني را تلفط كنيد، با هيچ گونه مشكلي در تلفط نام گوگل مواجه نخواهيد شد.

لري پيچ و برين در ابتدا، نام سايت خود را گوگول گذاشته بودند كه خود از Googolplex الهام گرفته شده بود. زماني كه لري پيج و برين پروژه‌ها و ايده‌هاي خود را به يك سرمايه‌گذار نشان دادند،

او به اشتباه چكي را در وجه “گوگل” صادر كرد. موسسان گوگل براي وصول چك خود، تصميم به تغيير نام سايت خود گرفته و آن را “گوگل” نام نهادند.

 

 

 
2- در سال 2011 ميلادي، 96 درصد درآمد اين كمپاني از طريق تبليغات حاصل شده بود.
سال 2011، يكي از موفق‌ترين سالهاي مالي براي كمپاني گوگل به حساب مي‌آيد.

اين كمپاني در اين سال توانست به درآمدي در حدود 36 ميليارد دلار، دست يابد. اما آنچه كه جالب تر است، اين واقيعت است كه 96 درصد اين مبلغ تنها از “تبليغات” حاصل شده بود.

 

 

 

3- سايت Google.com يكي از پربازديدترين وبسايت‌هاي اينترنت، محسوب مي‌شود.
 حتما با سايت الكسا آشنايي داريد؛ سايتي كه هدف از توليد آن، جمع آوري اطلاعاتي درباره تمام وبسايت‌ها در شبكه سراسري اينترنت است.

سايت رسمي گوگل در الكسا، از جمله  سايت‌هايي است كه در حال حاضر، لقب  بيشترين بازديد روزانه را با رتبه 1  به خود اختصاص داده است.

 

 

4- موسسان گوگل بارها تلاش كرده‌اند تا كمپاني گوگل را به قيمت 1 ميليون دلار، به‌‎فروش برسانند. 
كمپاني گوگل كه الان، سالانه ميلياردها دلار سود را براي صاحبان آن فراهم آورده است،

يك بار براي فروش از طرف موسسان آن قرار گرفته بود. اما چرا؟! زيرا صاحبان آن، زياد وقت نمي‌كردند تا امور سايت خود را سازماندهي نمايند.

 

 

5- كمپاني گوگل اكنون، بر 125 شركت مختلف حكمراني مي‌كند . 
گوگل از بدو تولد خود تاكنون، به شركت‌هاي بسياري دست پيدا كرده است.

از نام‌هاي بزرگ اين كمپاني‌هاي به سلطه درآمده، مي‌توان به يوتيوب، اندرويد و موتورالا اشاره كرد. در كل، 125 شركت و سرويس مختلف توسط كمپاني گوگل خريداري شده است.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۰:۳۳ توسط:فاطمه فيصلي موضوع: نظرات (0)

16 اسرار شگفت انگيز و باورنكردني از گوگل كه شما را مبهوت ميكند

 اسرار شگفت انگيز گوگل
ايران گستر در صدد آن است تا شما عزيزان را با تمامي اسرار گوگل آشنا شويد و آنها را در كار خود به كار گيريد و تمامي اين مقالات را به صورت كاملا رايگان در اختيارتان قرار ميدهد, پس با ما همراه باشيد.

گوگل در آن واحد مي تواند ده ها پروژه غير قابل تصور را به عهده بگيرد و آن ها را همزمان پيش ببرد (و البته هيچ كدام را به ثمر نرساند). اما نوآوري هاي گوگل و ذهن خلاق كارمندان و مديران اش شهره خاص و عام است.

همه مي دانند كه در آزمايشگاه هاي مخوف گوگل چيزهاي جالبي در جريان است و شايد در آينده اي نزديك، شاهد انقلاب گوگل در زمينه هاي بسياري باشيم

16 اسرار گوگل
گوگل در آن واحد مي تواند ده ها پروژه غير قابل تصور را به عهده بگيرد و آن ها را همزمان پيش ببرد (و البته هيچ كدام را به ثمر نرساند). اما نوآوري هاي گوگل و ذهن خلاق كارمندان و مديران اش شهره خاص و عام است.

 

 
گوگل دارنده چندين دامنه مختلف است كه ممكن است كاربران حين وارد كردن آدرس گوگل، به اشتباه آن را تايپ كنند. مثل gooogle.com يا gogle.com و googlr.com. اين شركت حتي دامنه 466453 دات كام را هم در اختيار دارد.
 

 

 
در سال 1998 كه گوگل راه اندازي شد، كاربران در طور روز، 500 هزار جستجو انجام مي دادند، حالا اين رقم به 2 ميليون در ثانيه رسيده
 

 

 
گوگل معمولا سراغ پروژه هايي مي رود كه توانايي عوض كردن زندگي ميليون ها نفر را دارد اما گاهي هم سراغ پروژه هاي كوچكي مي رود كه براي تعداد بسيار اندكي حايز اهميت است.

در سال 2012، گوگل زبان چروكي (زبان سرخپوست هاي آمريكايي) را به جيميل اضافه كرد.
 

 

 
از سال 2007 كه گوگل استريت ويو را راه اندازه كرد تا به حال، اين تيم بيش از 7.2 ميليون جاده در سراسر جهان را تصويربرداري كرده است.
 

 

 
زماني كه استريت ويو راه اندازي شد، اين سرويس تنها از 5 شهر آمريكا با دوربين 5 مگاپيكسلي تصوير داشت. اما حالا اين سرويس از تمامي قاره ها با دوربين 75 مگاپيكسلي تصوير دارد.

 

 
بيش از 6 ميليارد ساعت در طول هر ماه در يوتوب ويديو تماشا مي شود. به طور تقريبي، هر فرد در كره زمين، ماهانه يك ساعت ويديو تماشا مي كند.
 

 

 
يوزرهاي يوتوب هر دقيقه 300 ساعت ويديو روي اين بستر آپلود مي كنند.
 

 

 
سال گذشته 1 ميليارد تلفن همراه اندرويدي به بازار عرضه شده. اين يعني گوگل صاحب 81 درصد كل بازار تلفن هاي همراه است.
 

 

 
گوگل تقريبا 53600 كارمند دارد كه اين تعداد را در 70 دفتر در 40 كشور دنيا پخش كرده است.
 

 

 
وقتي گوگل بخواهد چيزي را بخرد، برايش مهم نيست كه چه قيمتي دارد، آن را بي درنگ مي خرد. طي سال هاي اخير، گوگل 170 شركت نوپا و بزرگ را خريداري كرده كه مجموع قيمت 10 شركت اول، 24.5 ميليارد دلار مي شود.
 

 

 
در سال 2014، تقريبا 89 درصد درآمد كلي گوگل (66 ميليارد دلار) از طريق تبليغات به دست آمده است.
 

 

 
سرگي برين و لري پيج اولين لوگوي متفاوت گوگل را در آگوست 1998 طراحي كردند. از آنجايي كه آن ها قصد رفتن به فستيوال Burning Man در صحراي نوادا را داشتند،

مي خواستند مردم بدانند كه آن ها چه برنامه اي دارند و حالا مي بينيم كه اين موضوع تبديل به رسمي روزانه شده.
 

 

 
ايندكس‌هاي سرچ گوگل از لحاظ اندازه، 100 ميليون گيگابايت حجم دارد. صد هزار هارد يك ترابايتي را كه كنار هم بگذاريد، همين قدر مي‌شود.
 

 

 
مردم آنقدر به گوگل اكتفا مي كنند كه يك بار در سال 2013، زماني كه گوگل داون شد، ترافيك اينترنت 40 درصد كاهش يافت.
 

 

 
گوگل شايد تنها سايتي باشد كه مي خواهد زمان حضور كاربران روي سايتش را «كاهش» دهد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۰:۱۲ توسط:فاطمه فيصلي موضوع: نظرات (0)

آموزش نصب و نحوه كار با افزونه صفحه ساز المنتور

صفحه ساز المنتور
ايران گستر در صدد آن است تا شما عزيزان را با طراحي سايت با وردپرس آشنا كنيم و كار با افزونه صفحه ساز المنتور را به شما آموزش دهيم كه  تمامي اين مقالات را به صورت كاملا رايگان در اختيارتان قرار ميدهد, پس با ما همراه باشيد.

المنتور يك افزونه صفحه ساز وردپرسي متن باز(Open Source) است كه توسط تيم Pojo Me Digital LTD كه در حوزه توسعه افزونه و پوسته هاي وردپرس فعاليت مي‌كند توسعه داده شده است و به صورت رايگان در مخزن وردپرس قرار دارد.

اين صفحه ساز، يكي از افزونه هايي است كه به شما كمك مي‌كند بدون كد نويسي سايت وردپرسي خود را طراحي كنيد(البته هميشه براي داشتن طرح هاي بهتر كمي كدنويسي هم لازم داريد)

 

نصب و راه‌اندازي افزونه
افزونه Elementor 
ابتدا افزونه را از مخزن وردپرس نصب و سپس قعال كنيد.

پس از نصب بخشي به نام “المنتور” در پيشخوان وردپرس ظاهر مي‌شود كه تنظيمات مربوط به اين افزونه از طريق آن در دسترس است.

فهرست تنظيمات المنتور
منوي تنظيمات
اين بخش مربوط به تنظيمات اصلي افزونه بوده كه داراي ۳ سربرگ مختلف است كه به بررسي هر يك مي‌پردازيم.

سربرگ كلي
بررسي تنظيمات سربرگ اصلي در المنتور
انواع نوشته:

 در اين بخش مي‌توانيد افزونه را براي نوشته‌ها، برگه‌ها يا صفحه محصولات ووكامرس فعال كنيد.

غير فعال كردن رنگ‌هاي پيش‌فرض: 

با استفاده از اين گزينه رنگ‌بندي‌هاي مورد استفاده در افزونه غيرفعال مي‌شوند و رنگ‌بندي‌ها از قالب وردپرس شما فراخواني خواهند شد.

غير فعال كردن فونت هاي پيش‌فرض:

 با استفاده از اين گزينه فونت‌هاي پيش‌فرض موجود در افزونه غيرفعال مي‌شوند و فونت‌هاي مورد استفاده از قالب وردپرس شما فراخواني خواهند شد.

 

رهگيري استفاده از داده ها:

 با استفاده از اين بخش مي‌توانيد به پيشرفت و بهبود افزونه كمك كنيد. در صورتي كه اين گزينه را تيك بزنيد، افزونه به صورت خودكار داده هايي را از سمت شما به تيم توسعه دهنده افزونه مي فرستد,

تا اگر اشكالي در اجراي افزونه وجود داشته باشد، فورا به دست تيم توسعه دهنده برسد تا آن ها بتوانند افزونه را بهبود دهند. نگران نباشيد داده هاي حساس از طرف شما ارسال نخواهند شد.

 

سربرگ استايل
تنظيمات مربوط به ظاهر المنتور
با استفاده از اين بخش مي‌توانيد تنظيمات مربوط به استايل‌دهي را براي ساخت صفحات گرافيكي در وردپرس اعمال كنيد.

فونت هاي پيشفرض كلي: 

در اين بخش بايد نام فونت مورد استفاده خود براي ساخت صفحات گرافيكي در وردپرس را مشخص كنيد.

عرض محتوا:

 در اين بخش مي‌توانيد عرض محتواي خود در صفحات را مشخص كنيد. مقدار پيشفرض ۱۱۴۰ پيكسل است كه اگر در نمايش محتواي خود به مشكل خورديد، مي توانيد اين مقدار را تغيير دهيد. در غير اين صورت از مقدار پيش فرض استفاده كنيد.

 

فاصله بين ابزارك ها:

با استفاده از اين بخش مي‌توانيد فاصله ميان اجزا و ابزارك‌هاي مورد استفاده در صفحات خود را تعيين كنيد. مقدار ۲۰ پيكسل براي تمامي ابزارك هاي صفحه اعمال مي شود و بعدا مي توانيد اين فاصله را براي ابزاركي خاص تغيير دهيد.

 

اندازه شدن بخش كشيده:

با استفاده از اين گزينه مي‌توانيد عرض صفحات خود را به اندازه بخش Body قالب خود تعيين كنيد.

 

سلكتور عنوان برگه:

 با استفاده از اين گزينه مي‌توانيد استايلي را براي عنوان صفحه ايجاد شده خود بنويسيد.

 

نقطه شكست تبلت:

 حداقل سايز نمايش دسكتاپ كه كمتر از آن، سايز تبلت محسوب مي‌شود را به پيكسل وارد كنيد. مي‌توانيد از مقدار استاندارد ۱۰۲۵ پيكسل استفاده كنيد.

 

نقطه شكست موبايل:

 حداقل سايز نمايش تبلت كه كمتر از آن، سايز موبايل محسوب مي شود را به پيكسل وارد كنيد. مي‌توانيد از مقدار استاندارد ۷۶۸ پيكسل استفاده كنيد.

 

لايت باكس تصوير: 

با انتخاب اين گزينه مي‌توانيد براي تصاوير موجود در سايت وردپرسي خود Lightbox فعال كنيد. يعني اگر كاربران روي تصويري كليك كنند، آن تصوير در قالب يك جعبه نمايش داده خواهد شد.

 

سربرگ پيشرفته
اين بخش مربوط به تنظيمات پيشرفته و حرفه‌اي افزونه است.

تنظيمات پيشرفته مربوط به المنتور
روش پرينت CSS: 

در اين بخش مي‌توانيد نحوه فراخواني CSS را انتخاب كنيد. در اين بخش قادر به استفاده از فايل استايل اصلي قالب يا فايل فرعي هستيد.

پيشنهاد مي شود براي عملكرد بهتر ساخت صفحات گرافيكي در وردپرس، اين گزينه را روي “فايل خارجي” تنظيم كنيد و صرفا براي عيب يابي از گزينه “جايگذاري دروني” استفاده كنيد.

تغيير روش بارگذاري ويرايشگر: 

با استفاده از اين گزينه مي‌توانيد حالت لودشونده را براي بخش ويرايش صفحه موردنظر در وردپرس فعال كنيد. تنها زماني اين گزينه را روي حالت فعال قرار دهيد كه مي‌خواهيد عيب يابي انجام دهيد.

 

در حال ويرايش دستگيره ها:

 با فعال كردن اين گزينه، هنگامي كه روي دكمه ويرايش عنصر قرار مي‌گيريد، تنظيمات عنصر نمايش داده خواهد شد.

پس از تنظيم موارد بالا بر روي دكمه “ذخيره تغييرات” كليك كنيد تا تنظيمات اعمال شده ذخيره شوند.

 

منوي مديريت نقش‌ها
مديريت نقش ها در المنتور
منوي بعدي، مديريت نقش‌ها است كه با استفاده از اين منو مي‌توانيد نقش‌هاي مختلف وردپرس را از دسترسي به ويرايشگر المنتور محدود كنيد.

كافيست روي هر يك از نقش‌ها كليك كنيد و تيك گزينه “بدون دسترسي به ويرايشگر” را بزنيد و در نهايت تغييرات را ذخيره نماييد.

 

منو ابزار ها
در اين بخش تنظيمات بيشتري براي مديريت و كار با افزونه وجود دارد كه به بررسي هر يك از اين ۴ سربرگ مي‌پردازيم.

سربرگ كلي
سربرگ كلي در وبسايت
توليد مجدد فايل CSS: 

به دليل اينكه كد هاي CSS سفارشي افزونه در يك فايل جداگانه ذخيره مي‌شوند، مي‌توانيد با زدن اين دكمه، فايل جديد را توليد كنيد.

  نمايش موقعيت مكاني بر روي نقشه در وردپرس با Intergeo Maps + آموزش ويديويي
 
همگام سازي كتابخانه:

 كتابخانه قالب‌هاي المنتور هر روز به صورت خودكار بروز رساني مي‌شوند. اما در صورت تمايل مي توانيد اين كتابخانه را با كليك كردن روي اين دكمه به صورت دستي بروز رساني كنيد.

 

حالت ايمن:

 در صورتي كه در استفاده از ويرايشگر به مشكل خورده‌ايد، مي‌توانيد اين گزينه را در حالت فعال قرار دهيد تا فقط ويرايشگر براي شما بارگذاري شود.

در اين صورت اگر مشكل شما حل شد، مشكل از قالب يا يكي از افزونه‌هاي سايت شما است كه بايد بررسي شود.

 

نوار اشكال زدايي:

 در صورت فعال كردن اين گزينه، يك نوار مديريتي اضافه خواهد شد كه تمامي قالب‌ها را ليست مي‌كند.

 

سربرگ جايگزيني URL
سربرگ جايگزيني URL
در صورتي كه آدرس سايت شما تغيير كرده است يا مي‌خواهيد از پروتكل HTTPS استفاده كنيد،

مي‌توانيد از اين قسمت آدرس قديمي و جديد سايت خود را بنويسيد و سپس دكمه جايگزيني URL را بزنيد. در اين صورت داده‌هاي المنتور بروز رساني خواهد شد.

البته فراموش نكنيد قبل از اين كار حتما يك نسخه پشتيبان از سايت خود تهيه نماييد.

 

سربرگ كنترل نسخه
سربرگ كنترل نسخه
بازگشت نسخه رايگان:

 در صورتي كه در استفاده از نسخه كنوني المنتور بر روي سايت خود مشكلي داريد، مي‌توانيد دكمه مربوطه در اين قسمت را بزنيد تا به صورت خودكار به نسخه قبلي افزونه بازگرديد. قبل از انجام اين كار، گرفتن بك آپ از ديتابيس فراموش نشود.

 

تست نسخه بتا:

 اگر اين گزينه را روي حالت فعال قرار دهيد، مي‌توانيد از نسخه بتاي افزونه كه هنوز به صورت رسمي ارائه نشده است استفاده كنيد.

 

سربرگ حالت تعمير
سربرگ حالت تعمير
انتخاب حالت: 
در اين گزينه مي‌توانيد حالت تعمير يا به زودي را انتخاب كنيد. حالت تعمير بهتر است بيشتر از ۳ روز طول نكشد؛ چرا كه بر رتبه سئو سايت شما تاثير خواهد گذاشت.

 

چه كسي مي تواند به سايت دسترسي داشته باشد؟
 در اين قسمت مي‌توانيد تعيين كنيد در صورتي كه حالت تعمير يا به زودي فعال باشد، چه كسي قادر است به مديريت و خود سايت دسترسي داشته باشد.

اگر اين گزينه را روي حالت “سفارشي” قرار دهيد، مي‌توانيد اين دسترسي را به نقش‌هاي مختلف وردپرس بدهيد.

 

انتخاب قالب: 
در اين قسمت مي‌توانيد قالب نمايش حالت تعمير را تعيين كنيد. براي اين كار بايد يك قالب براي برگه “در دست تعمير” كه توسط افزونه ساخته شده است بسازيد و آن را از اين قسمت انتخاب كنيد.

 

اكنون براي ايجاد صفحه با المان‌هاي موردنظر خود وارد بخش ايجاد برگه يا نوشته در پيشخوان وردپرس شويد. در اين صفحه بخشي به نام ويرايش با المنتور ظاهر مي‌شود كه با استفاده از آن مي‌توانيد,

صفحه موردنظر در وردپرس را به صورت زنده طراحي و ايجاد كنيد. پس از كليك بر روي اين بخش بايد مدت زماني را جهت آماده‌سازي ابزارهاي افزونه منتظر بمانيد و پس از بارگذاري آنها وارد صفحه مربوطه خواهيد شد.

 

تمامي المان هاي المنتور
با ورود به اين بخش در ابتدا دو گزينه به نام افزودن بخش جديد و افزودن قالب نمايش داده مي‌شود. براي استفاده از قالب‌هاي آماده افزونه كافي است,

از ميان قالب‌هاي موجود يكي را انتخاب و اقدام به ويرايش آن كنيد.همچنين با كليك بر روي افزودن بخش جديد مي‌توانيد ساختار موردنظر خود را انتخاب كنيد.

 

انتخاب ساختار صفحه
با كليك بر روي ساختار موردنظر خود گزينه‌هايي براي افزودن المان دلخواه خود به آن نمايان مي‌شود كه بايد اجزاي موردنياز خود جهت استفاده در آن صفحه را از ابزارك سمت راست همين صفحه انتخاب كنيد.
به طور مثال ما در اين بخش ابزار سربرگ را به صورت Drag & Drop به يكي از بخش‌هاي مربوط به ساختار صفحه مي‌كشيم و اطلاعات آن را وارد مي‌كنيم. اينگونه ساخت صفحات گرافيكي در وردپرس امكان‌پذير مي‌شود.

 

افزودن المنت ها
عنوان: 
در اين بخش بايد متني را كه نياز به نمايش آن در بخش ساختار داريد وارد كنيد.

پيوند:
 اگر نياز به لينك دادن متن خود به صفحه‌اي ديگر داريد، لينك موردنظر خود را در اين بخش وارد كنيد. با اينكار در صورت كليك كاربر بر روي متن مورد استفاده، به صفحه‌اي لينك آن در اين بخش وارد شده باشد منتقل مي‌شود.

سايز:
 اين بخش مربوط به سايز متن مورد استفاده شما است. با استفاده از آن مي‌توانيد سايز متن خود را مشخص كنيد و آن در حالت كوچك، متوسط يا بزرگ قرار دهيد.

تگ HTML: 
اگر نياز به نمايش محتويات متن خود در تگ‌هاي H داريد، كافي است نوع تگ H را از طريق اين بخش وارد كنيد.

چيدمان:
در اين بخش بايد راست‌چين، چپ‌چين، وسط‌چين يا حالت مساوي را براي متن خود فعال كنيد.

 

استايل:
در اين بخش مي‌توانيد استايل بخش ايجاد شده را شخصي‌سازي كنيد.

استايل المنتور
رنگ متن:
اين بخش مربوط به رنگ متن نوشته شده است.

تايپوگرافي: 
در اين بخش مي‌توانيد فونت، رنگ، سايز و… متن موردنظر خود را جهت نمايش در صفحه ايجاد شده انتخاب كنيد.

سايه متن:
 با استفاده از اين گزينه مي‌توانيد براي متن خود سايه ايجاد كنيد.

حالت ادغام:
 در اين گزينه مي‌توانيد حالت نمايش و تركيب حروف را تغيير دهيد.

 

پيشرفته
تنظيمات پيشرفته در المنتور
با استفاده از تنظيمات سربرگ پيشرفته مي‌توانيد تنظيمات بيشتري براي نحوه نمايش المان مورد نظر خود اعمال كنيد. به عنوان مثال مي‌توانيد فاصله‌ها را تغيير دهيد، براي نمايش اين المان انيميشن بگذاريد،

يك پس زمينه براي حالت معمولي و هاور المان تعيين كنيد و يا حتي تعيين كنيد اين المان در چه سايزهاي صفحه نمايشي نشان داده شود.

در نهايت كافي است بر روي دكمه انتشار كليك كنيد تا صفحه موردنظر در وردپرس موردنظر شما نمايش داده شود.

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۳۸:۲۳ توسط:فاطمه فيصلي موضوع: نظرات (0)

آموزش نصب و نحوه ساخت يك اسلايدر حرفه اي در وردپرس

صفحه ساز المنتور
ايران گستر در صدد آن است تا شما عزيزان را با طراحي سايت با وردپرس آشنا كنيم و كار با افزونه صفحه ساز المنتور را به شما آموزش دهيم كه  تمامي اين مقالات را به صورت كاملا رايگان در اختيارتان قرار ميدهد, پس با ما همراه باشيد.

المنتور يك افزونه صفحه ساز وردپرسي متن باز(Open Source) است كه توسط تيم Pojo Me Digital LTD كه در حوزه توسعه افزونه و پوسته هاي وردپرس فعاليت مي‌كند توسعه داده شده است و به صورت رايگان در مخزن وردپرس قرار دارد.

اين صفحه ساز، يكي از افزونه هايي است كه به شما كمك مي‌كند بدون كد نويسي سايت وردپرسي خود را طراحي كنيد(البته هميشه براي داشتن طرح هاي بهتر كمي كدنويسي هم لازم داريد)

 

نصب و راه‌اندازي افزونه
افزونه Elementor 
ابتدا افزونه را از مخزن وردپرس نصب و سپس قعال كنيد.

پس از نصب بخشي به نام “المنتور” در پيشخوان وردپرس ظاهر مي‌شود كه تنظيمات مربوط به اين افزونه از طريق آن در دسترس است.

فهرست تنظيمات المنتور
منوي تنظيمات
اين بخش مربوط به تنظيمات اصلي افزونه بوده كه داراي ۳ سربرگ مختلف است كه به بررسي هر يك مي‌پردازيم.

سربرگ كلي
بررسي تنظيمات سربرگ اصلي در المنتور
انواع نوشته:

 در اين بخش مي‌توانيد افزونه را براي نوشته‌ها، برگه‌ها يا صفحه محصولات ووكامرس فعال كنيد.

غير فعال كردن رنگ‌هاي پيش‌فرض: 

با استفاده از اين گزينه رنگ‌بندي‌هاي مورد استفاده در افزونه غيرفعال مي‌شوند و رنگ‌بندي‌ها از قالب وردپرس شما فراخواني خواهند شد.

غير فعال كردن فونت هاي پيش‌فرض:

 با استفاده از اين گزينه فونت‌هاي پيش‌فرض موجود در افزونه غيرفعال مي‌شوند و فونت‌هاي مورد استفاده از قالب وردپرس شما فراخواني خواهند شد.

 

رهگيري استفاده از داده ها:

 با استفاده از اين بخش مي‌توانيد به پيشرفت و بهبود افزونه كمك كنيد. در صورتي كه اين گزينه را تيك بزنيد، افزونه به صورت خودكار داده هايي را از سمت شما به تيم توسعه دهنده افزونه مي فرستد,

تا اگر اشكالي در اجراي افزونه وجود داشته باشد، فورا به دست تيم توسعه دهنده برسد تا آن ها بتوانند افزونه را بهبود دهند. نگران نباشيد داده هاي حساس از طرف شما ارسال نخواهند شد.

 

سربرگ استايل
تنظيمات مربوط به ظاهر المنتور
با استفاده از اين بخش مي‌توانيد تنظيمات مربوط به استايل‌دهي را براي ساخت صفحات گرافيكي در وردپرس اعمال كنيد.

فونت هاي پيشفرض كلي: 

در اين بخش بايد نام فونت مورد استفاده خود براي ساخت صفحات گرافيكي در وردپرس را مشخص كنيد.

عرض محتوا:

 در اين بخش مي‌توانيد عرض محتواي خود در صفحات را مشخص كنيد. مقدار پيشفرض ۱۱۴۰ پيكسل است كه اگر در نمايش محتواي خود به مشكل خورديد، مي توانيد اين مقدار را تغيير دهيد. در غير اين صورت از مقدار پيش فرض استفاده كنيد.

 

فاصله بين ابزارك ها:

با استفاده از اين بخش مي‌توانيد فاصله ميان اجزا و ابزارك‌هاي مورد استفاده در صفحات خود را تعيين كنيد. مقدار ۲۰ پيكسل براي تمامي ابزارك هاي صفحه اعمال مي شود و بعدا مي توانيد اين فاصله را براي ابزاركي خاص تغيير دهيد.

 

اندازه شدن بخش كشيده:

با استفاده از اين گزينه مي‌توانيد عرض صفحات خود را به اندازه بخش Body قالب خود تعيين كنيد.

 

سلكتور عنوان برگه:

 با استفاده از اين گزينه مي‌توانيد استايلي را براي عنوان صفحه ايجاد شده خود بنويسيد.

 

نقطه شكست تبلت:

 حداقل سايز نمايش دسكتاپ كه كمتر از آن، سايز تبلت محسوب مي‌شود را به پيكسل وارد كنيد. مي‌توانيد از مقدار استاندارد ۱۰۲۵ پيكسل استفاده كنيد.

 

نقطه شكست موبايل:

 حداقل سايز نمايش تبلت كه كمتر از آن، سايز موبايل محسوب مي شود را به پيكسل وارد كنيد. مي‌توانيد از مقدار استاندارد ۷۶۸ پيكسل استفاده كنيد.

 

لايت باكس تصوير: 

با انتخاب اين گزينه مي‌توانيد براي تصاوير موجود در سايت وردپرسي خود Lightbox فعال كنيد. يعني اگر كاربران روي تصويري كليك كنند، آن تصوير در قالب يك جعبه نمايش داده خواهد شد.

 

سربرگ پيشرفته
اين بخش مربوط به تنظيمات پيشرفته و حرفه‌اي افزونه است.

تنظيمات پيشرفته مربوط به المنتور
روش پرينت CSS: 

در اين بخش مي‌توانيد نحوه فراخواني CSS را انتخاب كنيد. در اين بخش قادر به استفاده از فايل استايل اصلي قالب يا فايل فرعي هستيد.

پيشنهاد مي شود براي عملكرد بهتر ساخت صفحات گرافيكي در وردپرس، اين گزينه را روي “فايل خارجي” تنظيم كنيد و صرفا براي عيب يابي از گزينه “جايگذاري دروني” استفاده كنيد.

تغيير روش بارگذاري ويرايشگر: 

با استفاده از اين گزينه مي‌توانيد حالت لودشونده را براي بخش ويرايش صفحه موردنظر در وردپرس فعال كنيد. تنها زماني اين گزينه را روي حالت فعال قرار دهيد كه مي‌خواهيد عيب يابي انجام دهيد.

 

در حال ويرايش دستگيره ها:

 با فعال كردن اين گزينه، هنگامي كه روي دكمه ويرايش عنصر قرار مي‌گيريد، تنظيمات عنصر نمايش داده خواهد شد.

پس از تنظيم موارد بالا بر روي دكمه “ذخيره تغييرات” كليك كنيد تا تنظيمات اعمال شده ذخيره شوند.

 

منوي مديريت نقش‌ها
مديريت نقش ها در المنتور
منوي بعدي، مديريت نقش‌ها است كه با استفاده از اين منو مي‌توانيد نقش‌هاي مختلف وردپرس را از دسترسي به ويرايشگر المنتور محدود كنيد.

كافيست روي هر يك از نقش‌ها كليك كنيد و تيك گزينه “بدون دسترسي به ويرايشگر” را بزنيد و در نهايت تغييرات را ذخيره نماييد.

 

منو ابزار ها
در اين بخش تنظيمات بيشتري براي مديريت و كار با افزونه وجود دارد كه به بررسي هر يك از اين ۴ سربرگ مي‌پردازيم.

سربرگ كلي
سربرگ كلي در وبسايت
توليد مجدد فايل CSS: 

به دليل اينكه كد هاي CSS سفارشي افزونه در يك فايل جداگانه ذخيره مي‌شوند، مي‌توانيد با زدن اين دكمه، فايل جديد را توليد كنيد.

  نمايش موقعيت مكاني بر روي نقشه در وردپرس با Intergeo Maps + آموزش ويديويي
 
همگام سازي كتابخانه:

 كتابخانه قالب‌هاي المنتور هر روز به صورت خودكار بروز رساني مي‌شوند. اما در صورت تمايل مي توانيد اين كتابخانه را با كليك كردن روي اين دكمه به صورت دستي بروز رساني كنيد.

 

حالت ايمن:

 در صورتي كه در استفاده از ويرايشگر به مشكل خورده‌ايد، مي‌توانيد اين گزينه را در حالت فعال قرار دهيد تا فقط ويرايشگر براي شما بارگذاري شود.

در اين صورت اگر مشكل شما حل شد، مشكل از قالب يا يكي از افزونه‌هاي سايت شما است كه بايد بررسي شود.

 

نوار اشكال زدايي:

 در صورت فعال كردن اين گزينه، يك نوار مديريتي اضافه خواهد شد كه تمامي قالب‌ها را ليست مي‌كند.

 

سربرگ جايگزيني URL
سربرگ جايگزيني URL
در صورتي كه آدرس سايت شما تغيير كرده است يا مي‌خواهيد از پروتكل HTTPS استفاده كنيد،

مي‌توانيد از اين قسمت آدرس قديمي و جديد سايت خود را بنويسيد و سپس دكمه جايگزيني URL را بزنيد. در اين صورت داده‌هاي المنتور بروز رساني خواهد شد.

البته فراموش نكنيد قبل از اين كار حتما يك نسخه پشتيبان از سايت خود تهيه نماييد.

 

سربرگ كنترل نسخه
سربرگ كنترل نسخه
بازگشت نسخه رايگان:

 در صورتي كه در استفاده از نسخه كنوني المنتور بر روي سايت خود مشكلي داريد، مي‌توانيد دكمه مربوطه در اين قسمت را بزنيد تا به صورت خودكار به نسخه قبلي افزونه بازگرديد. قبل از انجام اين كار، گرفتن بك آپ از ديتابيس فراموش نشود.

 

تست نسخه بتا:

 اگر اين گزينه را روي حالت فعال قرار دهيد، مي‌توانيد از نسخه بتاي افزونه كه هنوز به صورت رسمي ارائه نشده است استفاده كنيد.

 

سربرگ حالت تعمير
سربرگ حالت تعمير
انتخاب حالت: 
در اين گزينه مي‌توانيد حالت تعمير يا به زودي را انتخاب كنيد. حالت تعمير بهتر است بيشتر از ۳ روز طول نكشد؛ چرا كه بر رتبه سئو سايت شما تاثير خواهد گذاشت.

 

چه كسي مي تواند به سايت دسترسي داشته باشد؟
 در اين قسمت مي‌توانيد تعيين كنيد در صورتي كه حالت تعمير يا به زودي فعال باشد، چه كسي قادر است به مديريت و خود سايت دسترسي داشته باشد.

اگر اين گزينه را روي حالت “سفارشي” قرار دهيد، مي‌توانيد اين دسترسي را به نقش‌هاي مختلف وردپرس بدهيد.

 

انتخاب قالب: 
در اين قسمت مي‌توانيد قالب نمايش حالت تعمير را تعيين كنيد. براي اين كار بايد يك قالب براي برگه “در دست تعمير” كه توسط افزونه ساخته شده است بسازيد و آن را از اين قسمت انتخاب كنيد.

 

اكنون براي ايجاد صفحه با المان‌هاي موردنظر خود وارد بخش ايجاد برگه يا نوشته در پيشخوان وردپرس شويد. در اين صفحه بخشي به نام ويرايش با المنتور ظاهر مي‌شود كه با استفاده از آن مي‌توانيد,

صفحه موردنظر در وردپرس را به صورت زنده طراحي و ايجاد كنيد. پس از كليك بر روي اين بخش بايد مدت زماني را جهت آماده‌سازي ابزارهاي افزونه منتظر بمانيد و پس از بارگذاري آنها وارد صفحه مربوطه خواهيد شد.

 

تمامي المان هاي المنتور
با ورود به اين بخش در ابتدا دو گزينه به نام افزودن بخش جديد و افزودن قالب نمايش داده مي‌شود. براي استفاده از قالب‌هاي آماده افزونه كافي است,

از ميان قالب‌هاي موجود يكي را انتخاب و اقدام به ويرايش آن كنيد.همچنين با كليك بر روي افزودن بخش جديد مي‌توانيد ساختار موردنظر خود را انتخاب كنيد.

 

انتخاب ساختار صفحه
با كليك بر روي ساختار موردنظر خود گزينه‌هايي براي افزودن المان دلخواه خود به آن نمايان مي‌شود كه بايد اجزاي موردنياز خود جهت استفاده در آن صفحه را از ابزارك سمت راست همين صفحه انتخاب كنيد.
به طور مثال ما در اين بخش ابزار سربرگ را به صورت Drag & Drop به يكي از بخش‌هاي مربوط به ساختار صفحه مي‌كشيم و اطلاعات آن را وارد مي‌كنيم. اينگونه ساخت صفحات گرافيكي در وردپرس امكان‌پذير مي‌شود.

 

افزودن المنت ها
عنوان: 
در اين بخش بايد متني را كه نياز به نمايش آن در بخش ساختار داريد وارد كنيد.

پيوند:
 اگر نياز به لينك دادن متن خود به صفحه‌اي ديگر داريد، لينك موردنظر خود را در اين بخش وارد كنيد. با اينكار در صورت كليك كاربر بر روي متن مورد استفاده، به صفحه‌اي لينك آن در اين بخش وارد شده باشد منتقل مي‌شود.

سايز:
 اين بخش مربوط به سايز متن مورد استفاده شما است. با استفاده از آن مي‌توانيد سايز متن خود را مشخص كنيد و آن در حالت كوچك، متوسط يا بزرگ قرار دهيد.

تگ HTML: 
اگر نياز به نمايش محتويات متن خود در تگ‌هاي H داريد، كافي است نوع تگ H را از طريق اين بخش وارد كنيد.

چيدمان:
در اين بخش بايد راست‌چين، چپ‌چين، وسط‌چين يا حالت مساوي را براي متن خود فعال كنيد.

 

استايل:
در اين بخش مي‌توانيد استايل بخش ايجاد شده را شخصي‌سازي كنيد.

استايل المنتور
رنگ متن:
اين بخش مربوط به رنگ متن نوشته شده است.

تايپوگرافي: 
در اين بخش مي‌توانيد فونت، رنگ، سايز و… متن موردنظر خود را جهت نمايش در صفحه ايجاد شده انتخاب كنيد.

سايه متن:
 با استفاده از اين گزينه مي‌توانيد براي متن خود سايه ايجاد كنيد.

حالت ادغام:
 در اين گزينه مي‌توانيد حالت نمايش و تركيب حروف را تغيير دهيد.

 

پيشرفته
تنظيمات پيشرفته در المنتور
با استفاده از تنظيمات سربرگ پيشرفته مي‌توانيد تنظيمات بيشتري براي نحوه نمايش المان مورد نظر خود اعمال كنيد. به عنوان مثال مي‌توانيد فاصله‌ها را تغيير دهيد، براي نمايش اين المان انيميشن بگذاريد،

يك پس زمينه براي حالت معمولي و هاور المان تعيين كنيد و يا حتي تعيين كنيد اين المان در چه سايزهاي صفحه نمايشي نشان داده شود.

در نهايت كافي است بر روي دكمه انتشار كليك كنيد تا صفحه موردنظر در وردپرس موردنظر شما نمايش داده شود.

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۳۷:۵۴ توسط:فاطمه فيصلي موضوع: نظرات (0)