طراحی سایت طراحی سایت .

طراحی سایت

آموزش تعیین انواع سطح دسترسی در سایت وردپرسی

سطح دسترسی کاربران
ایران گستر در صدد آن است تا شما عزیزان را با طراحی سایت با وردپرس آشنا کنیم و انواع سطح دسترسی کاربران را برایتان بازگو کنیم تا بتوانید آنرا در سایت خود به کار گیرید. که  تمامی این مقالات را به صورت کاملا رایگان در اختیارتان قرار میدهد, پس با ما همراه باشید.

 
بخش کاربران در وردپرس
با عضویت کاربران در سایت، آن‌ها می‌توانند شناسه‌ای را راه‌اندازی کنند تا اطلاعات خود را با عنوان این شناسه وارد و ذخیره نمایند.

برای مثال در یک وبلاگ، کاربران می‌توانند با عضویت، نظرات خود را با یک حساب مشخص وارد کنند تا روشی برای شناخته شدن آن‌ها وجود داشته باشد.

گاهی نیز در یک فروشگاه اینترنتی به‌ حساب کاربری نیاز است تا کاربر بتواند سبد خرید خود را مشاهده و مدیریت نماید.علاوه بر کاربران عمومی،

می‌توان حساب‌های ویژه‌ای را خریداری کنند که دسترسی‌های خاص و طبقه‌ای را برای بخش‌هایی از وردپرس سایت برای آن‌ها فراهم شود.

کاربران در وردپرس با دسترسی‌های ویژه، قابلیت مدیریت و ویرایش بخش‌هایی را دارند که مدیر سایت برای آن‌ها تعیین می‌کند.

 

تعیین دسترسی و نقش کاربران در وردپرس
پنج سطح دسترسی و نقش برای کاربران در وردپرس وجود دارد که هرکدام امتیازات متفاوتی از دیگری در دست دارند.

دلیل استفاده از نقش‌های مختلف در دسترسی دادن به کاربران در این است که تمامی کاربران نقش‌های یکسانی ندارند. یک کاربر به عنوان نویسنده فعالیت می‌کند و یک کاربر تنها خواننده مطالب سایت است.

قطعاً کاربر نویسنده بایست به بخش نوشته‌های سایت دسترسی داشته باشد اما نیازی به امکانات بالاتر مانند افزونه‌ها و برگه‌ها ندارد.

با تعیین دسترسی‌های محدود، اجازه دسترسی کاربران به بخش‌های حساس سایت را نمی‌دهیم و امنیت سایت را با توجه به مجوزهای داده‌شده، حفظ می‌کنیم.

 
معرفی سطح‌های دسترسی کاربر
مدیرکل – نقش مدیر، دسترسی کامل و تام به‌تمامی بخش‌های اصلی سایت دارد. او می‌تواند قالب سایت را ویرایش کرده و فایل‌های هسته اصلی وردپرس را مدیریت نماید. باوجود دسترسی کاملی که مدیرکل دوم الی آخر داده می‌شود. سازنده و یک مدیر اصلی، به عنوان مالک و تعیین‌کننده نقش‌های دیگر مدیرها در نظر گرفته می‌شود.
 

ویرایشگر – این فرد توانایی مدیریت و انتشار پست‌های خود و دیگران کاربران را دارد. به‌طور کلی امکان مدیریت موارد محتوایی و عمومی، از جمله، 
پست‌ها، برگه‎ها، دیدگاه‌ها، برچسب‌ها، دسته‌بندی‌های ساخته‌شده توسط ویرایشگر و دیگر کاربران، فراهم‌شده است اما وی دسترسی به تنظیمات و دیگر گزینه‌های حرفه‌ای را نخواهد داشت.

 

نویسنده – توانایی مدیریت و انتشار نوشته‌های خود را دارد اما نمی‌تواند نوشته‌های دیگران را ویرایش کند.
 

مشارکت‌کننده – این شخص توانایی نوشتن و مدیریت پست‌های خود را دارد اما اجازه انتشار آن‌ها را نخواهد داشت و انتشار مطالب مشارکت‌کننده‌ها باید توسط ادمین‌ها یا ویرایشگرها صورت گیرد.
این نقش برخلاف نویسنده، توانایی دسترسی به رسانه‌ها از جمله تصاویر، ویدیو، صوت و فایل‌ها را نیز ندارد.

 
مدیریت کاربران در وردپرس
برای افزودن، حذف، تغییر دسترسی و مدیریت کاربران در وردپرس، ابتدا به عنوان مدیر وارد پیشخوان وردپرس سایت خود شوید. سپس از منوی کناری وردپرس بر روی گزینه «کاربران» کلیک کنید.

 

این دسته شامل سه زیر دسته است.
همه کاربران – مشاهده و مدیریت تمامی کاربران جدید
افزودن – اضافه کردن یک کاربر جدید
شناسنامه شما – مشاهده و ویرایش شناسنامه حساب خود
با کلیک بر گزینه کاربران، به‌طور خودکار وارد بخش «همه کاربران» خواهید شد که در این بخش می‌توانید تمامی کاربران سایت را بر اساس نوع و اطلاعات آن‌ها مشاهده و مدیریت نمایید.

 

بر اساس شماره‌گذاری تصویر فوق به توضیح بخش‌های مدیریت کاربران در وردپرس می‌پردازیم.
1-با کلیک بر این دکمه به صفحه «افزودن کاربر» منتقل خواهید شد که در آن می‌توانید یک کاربر جدید با اطلاعات دلخواه و نقش موردنظر را تعریف نمایید.

2-فیلتر کردن کاربران بر اساس نوع و سطح دسترسی آن‌ها، برای مثال با کلیک بر گزینه «نویسنده»، تنها کاربران با دسترسی نویسندگی نشان داده می‌شوند.

3-اگر به دنبال کاربر خاصی هستید؛ می‌توانید به‌جای پیمایش لیست بلند کاربران، اسم، عنوان یا اطلاعاتی از شخص موردنظر را وارد فیلد این بخش نموده و سپس بر دکمه «جستجو کاربران» کلیک کنید تا نتایج مشابه نمایش داده شود.

4-با انتخاب دسته‌جمعی چند کاربر از بخش 5، می‌توان به‌طور هم‌زمان و چندتایی، تعدادی از مخاطبین یا همگی آن‌ها را پاک‌کرده یا تغییر نقش داد.

برای پاک کردن دسته‌جمعی کاربران، با انتخاب موارد موردنظر، از ناحیه 5، بر روی منوی کشویی اول کلیک کرده و گزینه «پاک کردن» را انتخاب نمایید. سپس بر روی دکمه «اجرا» کلیک کنید تا کاربران موردنظر پاک شوند.

برای تغییر نقش دسته‌جمعی کاربران با انتخاب موارد دلخواه، از ناحیه 5، بر روی منوی کشویی دوم کلیک کرده و سطح دسترسی موردنظر خود را انتخاب نمایید.

سپس بر روی دکمه «تغییر دادن» کلیک کنید. با این کار، تمامی کاربران انتخاب‌شده به سطح منتخب از منوی کشویی تغییر نقش می‌دهند.

5-کاربران ثبت‌شده در سایت، در یک سطح دسترسی خاص یا نتایج مشابه عبارت جستجو شده، در این لیست قرار می‌گیرند.

می‌توان از این جدول هر کاربر را به‌صورت تکی یا چندتایی، مشاهده، ویرایش و یا حذف نمود. سه گزینه «ویرایش»، برای تغییر دادن اطلاعات کاربر

، «حذف» برای پاک کردن آن و مشاهده در زیر نام کاربری هر کاربر با برد موس بر روی آن قابل‌مشاهده است. گزینه «مشاهده» به شما آثار و فعالیت‌های وی را نشان می‌دهد.

برای مثال با کلیک بر گزینه مشاهده، ، به صفحه نوشته‌های وی در نسخه عمومی سایت منتقل می‌شوید.

همچنین اطلاعات بیشتری از هر کاربر از جمله نام کاربری، نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل، نقش دسترسی و تعداد نوشته‌ها نیز قابل‌مشاهده است.

 
افزودن کاربر جدید

به‌ طور معمول، مخاطبین خود می‌توانند در سایت ثبت‌نام کنند. ثبت‌نام کاربران به‌طور پیش‌فرض، آن‌ها را در نقش دسترسی ساده با نام «مشترک» قرار می‌دهد اما اگر می‌خواهید به عنوان مدیر، خود کاربر جدیدی با دسترسی بالاتری را ایجاد کنید؛

در این صورت باید از بخش «کاربران» در وردپرس به زیر دسته «افزودن» مراجعه نمایید. همچنین می‌توان از صفحه «همه کاربران»، بر دکمه «افزودن» در بالای صفحه کلیک کرد تا به صفحه افزودن کاربر منتقل شد.

 

 

با ورود به این صفحه فیلدهای برای واردکردن اطلاعات وجود دارد که با توجه به شماره‌گذاری تصویر فوق به معرفی هرکدام خواهیم پرداخت.

1-نام کاربری – نام کاربری باید به زبان انگلیسی و با استفاده از حروف و اعداد مجاز نوشته شود. از نام کاربری برای ورود به سایت استفاده می‌شود.

2-ایمیل – بهتر است یک آدرس ایمیل معتبر وارد کنید و بهتر است این، آدرس ایمیل اصلی کاربر باشد تا در صورت از دست دادن رمز عبور یا برای موارد امنیتی بتوان از آن استفاده نمود.

3 و4 – نام و نام خانوادگی را می‌توان به‌جای نام کاربری به عنوان لقب کاربر قرار داد تا در بخش عمومی سایت به نمایش گذاشته شود.

5- وب‌سایت کاربر موردنظر را وارد نمایید.

6-وردپرس به‌طور خودکار یک رمز عبور قوی برای کاربر خواهد ساخت اما اگر رمز عبور دلخواهی را در نظر دارید؛ بر دکمه «نمایش رمز» کلیک کنید تا فیلد واردکردن رمز عبور نمایان شود.

 

7-در صورت فعال بودن این گزینه، یک ایمیل حاوی اطلاعات کاربر و اطلاعیه ساخت اکانت، به آدرس ایمیل واردشده در فیلد شماره 2، ارسال می‌شود. در صورت عدم تمایل به ارسال ایمیل، تیک جعبه این گزینه را غیرفعال نمایید.

8-در بخش از منوی کشویی می‌توان نقش کاربر در حال ساخت را انتخاب کنید.

9-در نهایت پس از واردکردن اطلاعات موردنیاز کاربر جدید، بر روی دکمه «افزودن کاربر تازه» کلیک کنید تا به بخش کاربران در وردپرس اضافه شود.

 
ویرایش کاربران در وردپرس
برای ویرایش یک کاربر از پیش ‌ساخته شده، ابتدا به بخش «همه کاربران» مراجعه نموده و سپس با بردن موس بر روی کاربر انتخابی، بر گزینه «ویرایش» در زیر نام کاربری کلیک کنید.

 

با این کار وارد بخش شناسنامه کاربر خواهید شد. در ادامه به ترتیب بخش‌های مختلف شناسه کاربر را مطابق با تصاویر توضیح خواهیم داد.

 

رنگ‌بندی بخش مدیریت – تغییر رنگ‌های استفاده‌شده در طراحی پیشخوان وردپرس، برای مثال طرح آبی، رنگ مشکی پوسته وردپرس را به آبی تغییر می‌دهد.
 

نوار ابزار – در صورت فعال بودن این گزینه، با خارج شدن از پیشخوان (بدون خارج شدن از حساب)، در بخش عمومی سایت، در بالای صفحه، نوار دسترسی سریع به قابل‌مشاهده خواهد بود.
 

زبان – انتخاب زبان رابط کاربری برای مخاطب
 

نقش – امکان تعیین نقش کاربری و سطح دسترسی کاربر
 

نمایش عمومی نام – نام نمایش داده‌شده در بخش عمومی سایت را از این بخش کنترل کنید. پس از واردکردن در نام و نام خانوادگی،
می‌توانید گزینه‌هایی مانند نام کاربری، ترکیب نام و نام خانوادگی یا به‌صورت مجزا را مشاهده و یکی را برای نمایش عمومی انتخاب کنید.

 

 

ایمیل – آدرس ایمیل اصلی کاربر برای ارسال اطلاعیه‌های مهم به وی
 

زندگی‌نامه – در صورتی که کاربر انتخابی مشارکت‌کننده، نویسنده یا یکی از سطوح بالاتر از آن باشد، با واردکردن زندگی‌نامه یا چند خط توضیح،
اطلاعات مفیدی از آن کاربر را در زیر نوشته‌هایش و در بخش «درباره نویسنده» به اشتراک بگذارید.
 

تصویر شناسنامه – در صورت ثبت بودن آدرس ایمیل کاربر در سرویس “Gravatar” و وجود یک تصویر برای وی در حساب مربوطه، تصویر شناسه کاربر، در این مکان نمایان می‌شود.
 

رمز تازه – با کلیک بر دکمه «ساخت رمز»، وردپرس به‌طور خودکار یک رمز قوی می‌سازد که می‌توانید آن را ویرایش کنید.
 

پس از انجام تغییرات موردنظر، بر روی دکمه «بروزرسانی کاربر» کلیک کنید تا این تغییرات ثبت شود.

 

ویرایش شناسنامه مدیر در وردپرس
صفحه ویرایش شناسنامه حساب خود (مدیر)، تفاوت چندانی با صفحه شناسنامه دیگر کاربران ندارد. تنها چند مورد اضافی در این صفحه یافت می‌شود و تغییر مابقی اطلاعات همانند تجربه ویرایش کاربران در وردپرس خواهد بود.

برای ورود به این صفحه می‌توانید از منوی کناری پیشخوان، در دسته «کاربران»، بر زیر دسته «شناسنامه شما» کلیک کرده,

یا از نوار بالایی صفحه در سمت چپ، موس را بر آیکون کاربری، نگه‌داشته و سپس بر گزینه «ویرایش شناسنامه من» کلیک کنید.

 

 

در این بخش تنها یک گزینه اضافی قابل‌توجه وجود دارد. در پایین صفحه در صورت وارد شدن به‌حساب مدیر با استفاده از دستگاهی دیگر، می‌توان دیگر نشست‌ها و ورودهای اضافی را مشاهده و آن‌ها را باطل نمود.

برای این کار، بر روی دکمه «بیرون رفتن از هر دستگاه دیگر» در دسته «نشست‎ها»، کلیک کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۷:۵۴ توسط:فاطمه فیصلی موضوع: نظرات (0)

راهکار های تضمینی در افزایش فالوور و لایک اینستاگرام

افزایش فالوور
ایران گستر در صدد آن است تا شما عزیزان را با تمامی ترفند های موجود در اینستاگرام و هرچه بهتر شدن پیچ شما یاری کند و تمامی این مقالات را به صورت کاملا رایگان در اختیارتان قرار میدهد, پس با ما همراه باشید.

 

جلوگیری از خرید فالوور فیک 
کسانی که فکر می کنند با خرید فالوور فیک اینستاگرام می توانند یک شبه اعتبار بالایی کسب کنند، فقط فکر می کنند که اینطور است ولی در واقع کاملا بر عکس است.

الان هر کسی می داند که پیجی که مثلا 10 کا فالوور دارد باید حداقل 2 کا لایک برای هر پستش داشته باشد. ولی پیج هایی که فالوور می خرند وضعیت لایک پست هایشان خیلی افتضاح تر از این حرفا است.

همین دلیل کافی است تا اعتبار پیج تان کاهش یابد و افراد زیادی متوجه شوند که پیج شما قابل اعتماد نیست!

پس همانطور که متوجه شدید فالوور های فیک و به قول معروف خریدنی باعث لطمه زدن به برند و کسب و کارتان در اینستاگرام می شود.

متاسفانه کسب و کارهای بزرگی از این روش برای افزایش فالوور پیج اینستاگراشان استفاده می کنند ولی نمی دانند در آینده با دستان خود قرار است کسب و کار خود را نابود کنند.

بهترین راه این است که اصولی به دنبال بالا بردن فالوور های پیج اینستاگرام تان باشید. هیچ چیز مانند فالوور های واقعی برای شما اهمیت ندارد.

در این مقاله ایده هایی را با شما در میان می گذارم تا بتوانید دنبال کنندگانی که واقعا عاشق کسب و کار شما هستند را پیدا کنید.

دستورالعمل افزایش فالوور اینستاگرام:
۱- پروفایل خود را ایجاد و بهینه سازی کنید

۲- یک تولید کننده محتوا تعیین کنید

۳- بر روی مهارت عکاسی و ویرایش تمرکز کنید

۴- شروع به پست گذاشتن کنید

۵- برخی از مطالب خود را سازماندهی کنید.

۶- لذت بخش بنویسید. caption کپشن های ارزشمند بنویسید

۷- از hashtag هشتگ‌های مربوطه استفاده کنید

۸- با کاربران دیگر تعامل داشته باشید، از جمله با فالوور های خود

۹- با کاربرانی که شبیه به شما هستند تبلیغ متقابل داشته باشید

۱۰- برای افزایش فالوور اینستاگرام مسابقه برگزار کنید

۱۱- به اشتراک گذاری استوری و  ویدئوی live

۱۲- پروفایل خود را برای پیدا کردن و دنبال کردن آسان کنید

 

اول – پروفایل خود را ایجاد و بهینه سازی کنید
[caption id="attachment_160977" align="alignnone" width="780"] کسب درآمد از اینستاگرام[/caption]
برای افزایش فالوور اینستاگرام، قبل از هر کاری، پروفایل اینستاگرام خود را سفارشی سازی کنید. به فالوورهای بالقوه خود بگوئید که چه کسی هستید.

و دلیلی به آنها بدهید تا شما را دنبال کنند. چطور؟ از اینجا شروع کنید که به آنها اطمینان دهید که نام کاربری شما قابل تشخیص و قابل جستجو است.

مانند نام کسب و کار شما. اگر نام کسب و کار شما قبلاً گرفته شده است، سعی کنید نام کسب و کار خود را به عنوان بخش اول نام کاربری خود حفظ کنید تا وقتی که مردم به دنبال کسب و کار شما هستند بیشتر به شما نزدیک شوند.

توجه: مطمئن شوید که نام کسب و کار خود را به طور کامل به فیلد نام در بخش گزینه ها اضافه کنید. دکمه های دندانه دار در ios  و سه نقطه در اندروید.

این زیر تصویر پروفایل شما و زیر  username شما در جستجو ظاهر خواهد شد. بعد مطمئن شوید که پروفایل شما عمومی است.

برای ایجاد نمایه عمومی، اینستاگرام را باز کنید، گزینه ها (Options) را باز کنید، و مطمئن شوید که حساب خصوصی (Private Account) خاموش است.

 

[caption id="attachment_161464" align="aligncenter" width="750"] ایجاد نمایه عمومی[/caption]
برای افزایش فالوور اینستاگرام یک تصویر پروفایل انتخاب کنید که برند شما در سایر شبکه های اجتماعی نیز باشد مانند لوگوی شرکت خود.

سپس قسمت bio  یا توضیحات مربوط به خود را با اطلاعات مفید و لذت بخش و علمی و آموزنده درباره برند خود پر کنید. اطلاعاتی مانند این اجازه می دهد تا مردم درباره شما بیشتر بدانند و دلیلی به آنها می دهید که شما را دنبال کنند.

این اطلاعات شامل این می‌شود که شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید. و اشاره به شخصیت را نیز اضافه کنید.

در اینجا چند نمونه برای الهام بخشی وجود دارد:

@WeWork: “Make a life, not just a living.”
@Oreo: “See the world through our OREO Wonderfilled lens.”
@CalifiaFarms: “Crafting, concocting and cold-brewing up a delicious, plant-based future.”
@Staples: “We make it easy to #MakeMoreHappen”
 
سپس، یک لینک به bio  خود اضافه کنید تا  اگر مردم  می خواهند به وب سایت شما بروند بتوانند به راحتی به طور مستقیم از اینستاگرام به وب سایت بروند.

فضای اختصاص داده شده برای URL  ها خیلی با ارزش است. زیرا این تنها مکان در اینستاگرام است که می توانید یک لینک قابل کلیک جایگذاری کنید، پس از آن عاقلانه استفاده کنید.

برای افزایش فالوور اینستاگرام توصیه می‌کنیم که لینک را کوتاه کنید تا بیشتر قابل کلیک باشد. می توانید از سایت Bitly برای کوتاه کردن لینک استفاده کنید.

در نهایت، اعلان ها (notifications) را فعال کنید به این ترتیب وقتی مردم عکس های شما را به اشتراک می گذارند یا برای آنها کامنت می گذارند را می توانید ببینید. این به شما اجازه خواهد داد که سریع تر با آنها ارتباط برقرار کنید.

مثل بسیاری از شرکت ها در توییتر. برای فعال کردن اعلان ها، به گزینه ها(Options) بروید و سپس تنظیمات اعلان ها را انتخاب کنید (Push Notification Settings.) و همه (From Everyone) را برای هر دسته ای انتخاب کنید.

برای افزایش فالوور اینستاگرام ما توصیه نمی کنیم که حساب اینستاگرام خود را به توییتر و فیس بوک لینک دهید. پس پست های اینستاگرام شما به طور خودکار در حساب های دیگر منتشر می شوند. انواع پست ها متفاوت است.

 

دوم – یک تولید کننده محتوا تعیین کنید

تولید محتوا

فقط یک یا دو نفر حساب کاربری اینستاگرام شما را مدیریت کنند. در صورت امکان، شخصی را انتخاب کنید که تجربه استفاده از حساب اینستاگرام شخصی را داشته باشد. و مطمئن شوید که همه ویژگی های مفید اینستاگرام را ارائه می دهد.

اگر برای یک سازمان بزرگ کار می کنید، ممکن است اشخاص زیادی را پیدا کنید که می خواهند درباره چیزهایی که پست شده است بگویند.

این زمانی است که یک درخواست سازمان یافته یا دستورالعمل مستند در دست است. این اسناد باید به مردم اطلاع دهد که چگونه پستی را در حساب اینستاگرام شما درخواست کنند، وقتی که می خواهند روی پست ارزش گذاری کنند و چرا باید این کار را انجام دهند.

 

سوم – مهارت عکاسی و ویرایش عکس و کار کردن با عکس ها
برای افزایش فالوور اینستاگرام، کیفیت پست مهم است. خیلی زیاد. فالوورهای توییتر ممکن است چند توییت بد را ببخشند، اما یک عکس بد در اینستاگرام خیلی چیز بدی است و قابل قبول نیست.

این به این معنی نیست که حتماً باید دوره های عکاسی را بگذرانید تا عکس های اینستاگرام خوبی داشته باشید. و به این معنی نیست که هفته ها قبل از شروع کار باید تمرین سخت داشته باشید.

اما باید با نکات اساسی عکاسی و برنامه های ویرایش عکس  آشنا باشید.

[caption id="" align="aligncenter" width="675"] نکات اساسی عکاسی[/caption]
 
مهارت های عکاسی
از آنجائیکه اینستا یک برنامه موبایل است، احتمالاً بیشتر عکس‌هایی که پست می گذارید با تلفن همراه خود گرفته اید. فقط اینطور نیست، اما انتظار می رود که اینطور باشد.

در حالی که برخی از برند ها از عکس های حرفه ای برای عکس اینستاگرام خود استفاده می کنند، اکثراً از گوشی های هوشمند استفاده می کنند. و به هر حال اینستاگرام به معنی واقعی کلمه همین لقب را دارد.

 

اینجا نکات برجسته و مهمی وجود دارد:
در یک زمان روی یک موضوع تمرکز کنید.
فضای منفی را در آغوش بگیرید.
دیدگاه های جالب را پیدا کنید.
تقارن را جستجو کنید.
جزئیات کوچک را ضبط کنید.
فالوور های خود را خوشحال کنید.
 
مهارت های ویرایش عکس

اینستاگرام برخی قابلیت های ویرایش اولیه عکس را دارد، اما اغلب اوقات آنها برای ایجاد یک تصویر واقعاً عالی نیستند. بسیاری از عکس  ها  را قبل از اینکه برای بار اول در اینستاگرام باز کنید باید با یک یا دو برنامه ویرایش عکس باز کنید و آنها را ویرایش کنید.

 

چهارم – شروع به پست گذاشتن
وقتی که پروفایل خود را ایجاد و بهینه سازی کردید، کسی را داشته باشید که آنها را اداره کند. و چیزهایی را یا دو چیز را درباره عکاسی و ویرایش عکس بدانید

، الان زمان شروع پست گذاشتن است. ایده خوبی است که تعداد زیادی پست های عالی داشته باشید، شاید ۱۵ عدد یا بیشتر، تا قبل از اینکه شروع کنید که واقعاً مردم را جذب کنید.

برای افزایش فالوور اینستاگرام، وقتی مردم پروفایل شما را می بینند، بهتر است تعداد زیادی از عکس های شما را  ببینند که کل صفحه را پوشانده است.

به جای اینکه تعداد انگشت شماری ببینند، به این ترتیب آنها با خبر می شوند که به طور مرتب مطلب می‌نویسید.

برای شروع پست گذاشتن در اینستاگرام، ابتدا قالب های محتوایی رسانه های اجتماعی را دانلود کنید و شروع به برنامه ریزی پست های اینستاگرام خود کنید.

با گذشت زمان، میخواهید که عکس ها را با تاریخی که دارند دسته بندی کنید و کنار هم بگذارید، مانند آخر هفته یا وقتی که به تعطیلات می روید.

وقتی برای برنامه های پست گذاشتن شروع به برنامه ریزی می کنید شخصیت های بازار هدف خود را در ذهن داشته باشید، می توانید به طور چشمگیر زمان و فرکانس پست گذاری خود را تغییر دهید.

مخصوصاً اگر مخاطبان خود را در منطقه زمانی متفاوت هدف قرار می دهید. می‌توانید از قالب های رایگان استفاده کنید.برنامه خود را برای مخاطبان خاص خود که ممکن است زمان بر باشد و آزمودن نیاز داشته باشد بهینه سازی کنید.

طبق تحقیقاتی که داشته‌ایم بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام دوشنبه و پنج‌شنبه است.
اگر در فکر افزایش فالوور اینستاگرام هستید، در هر ساعتی به جز زمان ۳ تا ۴ بعد از ظهر پست بگذارید. منطقه ای را در نظر بگیرید که بازار هدف شما را تشکیل می دهند. و نتایج را با هم ترکیب کنید تا به نتیجه نهایی برسید. برای مخاطبان خارج از کشور فقط جاهایی را در نظر بگیرید که مخاطبان شما در آن منطقه حضور دارند و استفاده می کنند.

با این حال، به این دلیل که اینستاگرام عمدتاً برنامه ای است که روی دستگاههای موبایل استفاده می شود، کاربران تمایل دارند که در هر زمانی استفاده کنند.

اگر چه بسیاری از کاربران در طول روزهای کاری در ساعاتی که کار نمی‌کنند، با محتواهای اینستاگرام مشغول هستند.

برخی از کسب و کارها با پست گذاشتن در ساعات ۰۲:۰۰ صبح یا ۰۵:۰۰ بعد از ظهر و در روزهای چهارشنبه ۰۷:۰۰ بعد از ظهر موفق هستند. شما هم بررسی کنید ببینید چه ساعتی برای مخاطبان شما مناسب است.

 

پنجم – برخی از مطالب خود را سازماندهی کنید

اگر چه بهترین گزینه این است که فقط یک نفر یا دو نفر حساب شما را اداره کنند. یک یا دو نفر نمی توانند در هر جایی یک عکس را بگیرند.

گستره زیادی از مطالب وجود دارد که می خواهید در اینستاگرام خود پست بگذارید. یک نفر قادر نخواهد بود همه چیز را پیگیری کند.

 

یک راه حل:
 سیستمی را ایجاد کنید که بتوانید عکس ها و محتواهای اعضای تیم خود را سازماندهی کنید. چند راه برای انجام این کار وجود دارد.

یکی از راه ها ایجاد یک آدرس ایمیل خاص برای کارمندان است تا عکس ها، ویدئو های کوتاه،memes و hyperlapses و چیزهای دیگر خود را ارسال کنند.

فقط مردم را تشویق کنید تا خطوط موضوعی خود را در ایمیل ها قرار دهند طوری که بتوانید از طریق عکس های ارسال شده  راحت تر آنها را مرتب کنید.

در حالی که به نظر نمی رسد این راحت ترین راه برای سازماندهی عکس ها باشد، این در واقع ساده ترین کار برای افرادی است که برای شما عکس ارسال می کنند.

می‌توانید ارسال محتوا را برای آنها آسان تر کنید، بدین ترتیب محتوای بیشتری دریافت خواهید کرد.اگر تیم شما حساب  Box  یا  Dropbox برای به اشتراک گذاری داشته باشند،

همچنین می توانید یک پوشه مشترک ایجاد کنید که مردم بتوانند به طور خودکار عکس ها و ویدئوهای خود را در آنجا بگذارند. این کار باعث می شود تا گام های بیشتری را در جهت ارسال محتوا بردارید، و نه اینکه هر کسی که برنامه داشت از تلفن خود آنها را دانلود کند.

 

ششم – لذتبخش بنویسید. کپشن‌های ارزشمند به اشتراک بگذارید
عشق کارآفرینی
عکس ها و ویدئوها ممکن است مهم ترین بخش پست های اینستاگرام شما باشند. اما caption کپشن‌ها یکی از مهم‌ترین راهکارهای افزایش فالوور اینستاگرام شما هستند. آنها بخش مهمی از  پست شما هستند مثل بستنی روی کیک.

اگر به طور مستمر caption کپشن‌های عالی بنویسید می توانید بخش انسانی برند خود را شگفت انگیز کنید، فالوورهای زیادی را جذب کنید.  محتوای خود را قابل اشتراک گذاری کنید. در نتیجه به شما اجازه می دهد که بیشتردر معرض دید قرار بگیرید.

کپشن‌های خود را با نام افراد مشهور یا برندها ترکیب کنید. این یک راه عالی برای ارتباط و احساس نزدیکی با نام تجاری فالوورها و یکی از راهکارهای افزایش فالوور اینستاگرام شماست.

راه دیگر برای افزایش قابلیت اشتراک گذاری caption شما، تشویق فالوورها برای اینکه سئوال بپرسند یا تماس تلفنی در caption عکس شما داشته باشند، می باشد.

برای مثال، ممکن است بگوئید،” اگر این مطلب جالب بود دو بار ضربه بزنید (double-tap)”  ” یا داستان خود را در کامنت به اشتراک بگذارید”.

 
هفتم – از هشتگ‌های مربوطه استفاده کنید.

یکی از بهترین راهکارهای افزایش فالوور اینستاگرام استفاده درست از هشتگ‌هاست. در اینستاگرام، یک hashtag با مکالمات کاربران مختلف ارتباط دارد که در حال حاضر به یک جریان واحد متصل نیست.

اگر از hashtag های مربوطه استفاده کنید، پست های شما در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار می گیرد تا اینکه مردم شما را دنبال کنند یا درباره برند شما اطلاع داشته باشند.

کلید استفاده از هشتگ ها به طور موثر این است که آنها را به صورت هوشمندانه و به ندرت استفاده کنید.

سعی کنید تعداد هشتگ های هر کپشن را به سه بخش محدود کنید. به طور مشابه، از hashtag هایی مانند این استفاده نکنید:

“like for like” ، like #like4like or #like4likes . این تکنیک خیلی شلخته و کثیف است که عده ای از فالوورها شما را ترک خواهند کرد.

برای پیدا کردن هشتگ هایی که مخاطبان شما ممکن است استفاده کنند، کمی روی هشتگ های مربوطه روی صنعت و کمبودهایی که در آن صنعت هست،  تحقیق کنید.

ساده ترین راه برای انجام این کار تحقیق در خود برنامه اینستاگرام، تب “explore” به معنی کشف کردن است.

هنگامی که برای یک هشتگ جستجو می کنید، یک لیست از هشتگ های مرتبط در بالای صفحه شما نشان داده خواهد شد. برای مثال، وقتی من در اینستاگرام #دیجیتال_مارکتینگ را جستجو می کنم،

هشتگ های مربوطه مانند #ترفندهای_دیجیتال_مارکتینگ  #اینترنت_مارکتینگ و … را هم به من نشان می‌دهد.

اگر فالوورهای کمی دارید، برای افزایش فالوور اینستاگرام حتما هشتگ های مناسب خود را ایجاد کنید. مانند نام شرکت یا یک شعار که برای بیشتر عکس های شما اضافه شود.

این یک راه عالی برای ساختن برند شما روی پلت فرم و ساختن یک حضور منسجم است.

 
هشتم – تعامل با کاربران دیگر، از جمله فالوورهای شما
افزایش درآمد از سیستم همکاری در فروش
اینستاگرام یک جامعه گسترده است. و یک راه عالی برای ورود به این جامعه پیدا کردن افرادی است که تصاویر مورد علاقه شما را ارسال می کنند.

حساب های آنها را دنبال کرده و با محتوای آنها ارتباط برقرار می کنید. این طبیعی‌ترین راه برای جلب توجه دیگران و افزایش فالوور اینستاگرام است. از محتوای دیگران الهام می گیرید. اما کپی نکنید.

 

این دو چیز برای شماست:
اولاً، آنها وقتی اعلان دریافت می کنند که شما آنها را دنبال کنید، آنها ممکن است حساب شما را بررسی کنند و تصمیم بگیرند که آیا شما را دنبال کنند یا نه.

(به همین دلیل مهم است که قبل از اینکه به دیگران دسترسی داشته باشید چند محتوای عالی ایجاد کنید.)

دوماً، این به این معنی است که شما پست های اخیر آنها را در feed خود می بینید. پس اگر شما انتخاب کنید می توانید پست های آنها را لایک کنید و با آنها وارد ارتباط شوید.

همانطور که فالوور های خود را افزایش می‌دهید، فالوورهای خود را نگه دارید. و با پاسخ دادن به کامنت های آنها قدردانی خود را نشان دهید، و حتی آنها را دنبال کنید و با پست های آنها ارتباط برقرار کنید.

 
نهم – با کاربرانی که شبیه شما هستند تبلیغ متقابل داشته باشید
مسئولیت پذیری در موفقیت کارآفرینی
هنگامی که یک رابطه پایدار با برخی از افرادی که پشت این حساب قرار دارند برقرار می کنید که مخاطبان مشابه شما را دارند، ممکن است بخواهید روی حساب های دیگران برخی همکاری های تبلیغاتی را داشته باشید.

برای اینکه طبیعی‌تر شود و کمتر اسپم شود می توانید این محتویات متقابل را بهتر درست کنید — مخصوصاً کپشن ها — . همچنین کمک می کند تا برای فالورهای شما شگفت انگیز باشد و فالوور همیشگی شما باشد.

نمونه ای از تبلیغ متقابل وبلاگ نویس غذا (sprinklesforbreakfast@) و یک عکاس(graymalin@) را بینید که با حساب‌های دیگران در یک زمان تبلیغ متقابل داشته اند.

 
دهم – برای افزایش فالوور در اینستاگرام مسابقه بگذارید
جذابیت شبکه های اجتماعی
برگزاری مسابقه، یکی دیگر از راه های عالی برای افزایش فالوور اینستاگرام و گسترش دسترسی شما است. یک عکس یا یک پست تبلیغاتی برای یک مسابقه طراحی کنید ,

سپس از مردم بخواهید به منظور شرکت در مسابقه پیج شما را فالو کنند و یا عکس های شما را  لایک کنند یا کامنت بگذارند.

یک عنصر ( UGC (User-Generated Content به مسابقه اضافه کنید. UGC یعنی تشویق فالوورها به تولید محتوا برای شما. همچنین، جایی که مردم یک عکس از خودشان پست می گذارند و از یک هشتگ خاص همراه با دنبال کردن حساب شما استفاده می‌کنند.

 
یازدهم – استوری اینستاگرام و ویدئوی live به اشتراک بگذارید

اینستاگرام همیشه فرصتی را برای پست گذاشتن عکس های زیبا و جذاب ارائه می دهد تا برند خود را نشان دهید. با این حال، با معرفی استوری های اینستاگرام کوتاه مدت، ب

رند ها می توانند همچنین on-the-fly به اشتراک گذاشته شوند، در behind-the-scenes برای ۲۴ ساعت در جستجو می‌ماند این پلت فرم به برند شما شخصیت بیشتری می‌دهد.

با نگاهی به انفجار محبوبیت Snapchat نشان می دهد که کاربران رسانه های اجتماعی به طور واضح به عکس ها و ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده پاسخ مثبت می دهند.

استوری های اینستاگرام به برند ها اجازه می دهد تا با روش های مختلف با کاربران ارتباط برقرار کنند تا آنها به برند وفادار باشند و درخواست خود را بیان کنند.

استوری های اینستاگرام همینطور که به کاربران اجازه می دهد که ویدئوهای live خود را به اشتراک بگذارند، برای افزایش فالوور اینستاگرام مثل یک بمب انرژی عمل می‌کند.  و این یکی دیگر از فرمت های محتوا که در سایر شبکه های اجتماعی محبوب است.

 

آیا می‌دانید چه چیزی در مورد ویدئوهای live  در اینستاگرام منحصر بفرد است؟
وقتی که کاربران فیلم نگاه کردن را متوقف می کنند آنها نا پدید می شوند. این تجربه دو جانبه معتبر به برند ها اجازه می دهد تا چیزهای جزئی را به اشتراک بگذارند.

لحظات نایاب با مخاطبان خود برای ترکیب عناصر انسانی در یک پلت فرم رسانه های اجتماعی که به شدت ویرایش شده و برای استفاده سنتی صیقل داده شده است.

 
برندها چگونه از استوری های اینستاگرام برای افزایش فالوور اینستاگرام استفاده کنند؟
در اینجا برندهایی هستند که پیشنهاد می کنم روش کار و اشتراک گذاری آنها را ببینید و دنبال کنید:

 

Rachel Brathen @yoga_girl یک مربی یوگا است و در Aruba یک کارآفرین است که از استوری های اینستاگرام استفاده می کند behind-the-scenes عمل ساخت یک استودیو یوگا را مستند سازی می‌کند.

در حالی که نمونه کارهای او در اینستاگرام عکس های زیبا و حرفه ای را در یوگا نشان می دهد. ویژگی داستان او نشستن سگ او در جلسات کارکنان است،

گروه او برای تزئین استودیو از کریستال های یاقوتی استفاده کردند، و هنرمندان روی دیوار را نقاشی کردند. او از استوری ها برای نمایش جنبه دیگر برند خود برای ۲ میلیون فالوور از راه درست و اصلاح شده استفاده کرد،

تا بدین ترتیب فالوورهای خود را از آنچه که هر روز انجام می دهد مطلع کند. (البته در مورد یوگا )

 

Dana Shultz  @miniamlistbaker او دستورالعمل های  غذایی فاقد گلوتن را در وبلاگ خود منتشر می کند. ویژگی داستان های او ویدئوهایی  در مورد درست کردن صبحانه است و همچنین تست کردن دستورالعمل های جدید در آشپزخانه خودش است.

جنبه های پست صحنه استوری های او متون انسانی زیادی را برای برند وبلاگ او فراهم می کند، و هر کسی عاشق این مدل ویدئوهای خوب است.

 

Casper @casper محتواهایی را برای تبلیغ تشک های خود منتشر می کند – و این تبلیغ به صورت غیر مستقیم است و آشکار نیست.

 

موضوع اصلی محتوای آنها چیست؟ ماندن بهتر از رفتن است ( زیرا می توانید  به طور طبیعی در یک تشک نرم  و آرام کاسپر قرار بگیرید).

آنها حتی یک گالری برای فالوورهای خود ایجاد کرده اند تا به عنوان پس زمینه برای Snapchat و استوری های Instagram استفاده کنند تا وقتی که واقعاً روی رختخواب دراز کشیده اند، به نظر برسد که آنها در یک مهمانی هستند.

یکی از ویژگی های آخرین استوری های اینستاگرام آنها شخصی است که در رختخواب فیلم تماشا می کند با این عنوان که : ” وقتی شما بیشتر از ۵ فصل دارید چه کسی طرح و برنامه نیاز دارد؟” این ویدئو از کمپین های کاسپر حمایت می کند.

 

دستورالعمل استفاده از استوری اینستاگرام برای برند شما:
اینکه آیا جالب است، غم انگیز، منحصر بفرد یا معتبر به فالوورها واگذار کنید. استوری اینستاگرام برای افراد بی تجربه نامشخص و خشک است.

از استوری ها استفاده کنید تا جنبه های دیگر برند خود را به اشتراک بگذارید که فالوورهای شما در جاهای دیگر نتوانند آنها را بخوانند.

آیا شما یک اداره ای دارید که سگ  را دوست دارند؟ آیا تیم شما چالش مانکن را آزمایش می کند؟ شروع به فیلم برداری کنید تا بیشتر جنبه انسانی برند خود را نشان دهید.

 

– به پشت صحنه (behind-the-scenes) بروید.
این نوع از محتوای مورد علاقه فالوورهای اینستاگرام است که باعث افزایش فالوور اینستاگرام می‌شود. به فالوورهای خود برنامه یک رویداد یا event، یا راه اندازی یک محصول را نشان دهید، و آن را جالب و سرگرم کننده کنید.

فالوورهای شما می خواهند که احساس کنند به حساب می آیند و شناخته شده هستند، و می‌توانید از استوری ها استفاده کنید تا یک برنامه وفادار نام تجاری را داشته باشید که فقط به کسانی که محتوای شما را بررسی می کند جایزه دهد.

 

– ویدیو لایو live  منتشر کنید
ویدیوی لایو live روند رو به رشد در انواع مختلف پلت فرم های اجتماعی است، پس اگر چیز جالبی اتفاق می افتد، شروع به منتشر کردن آن کنید.

اینکه جشن تولد گروه است، یک جلسه کاری است، یا یک حیوان بامزه، فالوورهای متعهد شما می خواهند که هر چیزی را که به روز می کنید بصورت روزانه ببینند.

ویدیوهای لایو و استوری ها را با اشتراک آنها به عنوان چیزی که اتفاق می افتد به سطح بعدی بفرستید ( و در توییتر یا فیس بوک آن را تبلیغ کنید تا باعث افزایش فالوور اینستاگرام شما شود).

 با به اشتراک گذاری استوری و ویدیو لایو live بخوبی متوجه افزایش فالوور اینستاگرام تان خواهید شد. محتوای کوتاه مدت برای جذب فالوورهای جدید و افزایش ارتباط با کسانی که در حال حاضر فالوورهای شما هستند.

 
دوازدهم – پیچ اینستاگرام خود را برای پیدا کردن و دنبال کردن در دسترس قرار دهید
روش هدف گذاری موثر
یک دکمه فالو (دنبال کردن) را در صفحه اصلی وب سایت خود، در صفحه “درباره ما” و سایر مکان های دیگر در وب سایت خود جایگذاری کنید.

می توانید یک لوگو در سایت ایجاد کنید که به حساب کاربری شما اینستاگرام لینک شده است و مطمئن شوید به حساب خود درست لینک داده‌اید.

اگر نام تجاری شما یک مکان فیزیکی دارد. به صورت چاپی و کاغذی راه های تماس را به آنها بگوئید. حساب اینستاگرام خود را به آنها اطلاع دهید و آنها را تشویق کنید تا شما را دنبال کنند.

همچنین، مطمئن شوید که حساب اینستاگرام خود را در سایر حساب های رسانه های اجتماعی تبلیغ کرده‌اید. احتمالاً، افرادی که قبلا شما را در فیس بوک و توییتر دنبال می کنند،

شما را در اینستاگرام Instagram نیز بدون هیچ مشکلی دنبال خواهند کرد. اجازه دهید که فالوورهای شما بدانند که شما در اینستاگرام هستید و آنها را تشویق کنید ,تا شما را در آنجا دنبال کنند و در سایر رسانه های اجتماعی با لینک دادن و پست گذاشتن شما را دنبال کنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۲:۴۸ توسط:فاطمه فیصلی موضوع: نظرات (0)

آموزش نصب و کار با افزونه قدرتمند زرین پال(درگاه پرداخت مطمئن)

افزونه زرین پال
ایران گستر در صدد آن است تا شما عزیزان را با طراحی سایت با وردپرس آشنا کنیم و کار با افزونه ی قدرتمند زرین پال را به شما آموزش دهیم که  تمامی این مقالات را به صورت کاملا رایگان در اختیارتان قرار میدهد, پس با ما همراه باشید.

آن دسته از کاربرانی که فروشگاه های اینترنتی دارند یا خدمات و محصولاتی را به صورت آنلاین به فروش می رسانند حتما با درگاه های پرداختی موجود در ایران آشنا هستند. یکی از این درگاه های پرداختی زرین پال است که چندین سال فعالیت می کند و جزء بهترین ها به شمار می رود.
شما با  عضویت در آن می توانید درگاهی را دریافت کرده و در سایت خود فعال کنید. همچنین زرین پال دارای افزونه ای برای اتصال به وردپرس می باشد تا راحت تر بتوان با آن ارتباط برقرار کرد و از امکانات آن برخوردار شد. در حال حاضر می خواهیم به آموزش نصب و راه اندازی افزونه ی زرین پال برای وردپرس بپردازیم.

 

نصب و فعالسازی اقزونه زرین پال
پس از نصب و فعالسازی افزونه هیچ منوی جدیدی به پیشخوان شما اضافه نمی شود. برای انتخاب افزونه زرین پال به عنوان درگاه پرداخت خود به منوی ووکامرس >> پیکربندی مراجعه کرده و سپس به بخش پرداخت ها بروید.

[caption id="attachment_2120" align="aligncenter" width="432"] افزودن درگاه زرین پال برای پرداخت[/caption]همانطور که مشاهده می نمایید، پرداخت امن زرین پال به روش های پرداخت شما اضافه شده است. به راحتی می توانید آن را فعال نمایید. پس از فعال کردن درگاه زرین پال برای مدیریت و اتصال آن به حساب بانکی خود، روی دکمه مدیریت کلیک نمایید.

 
 

[caption id="attachment_2119" align="aligncenter" width="438"] تنظیمات افزونه زرین پال[/caption]در این قسمت ابتدا گزینه فعالسازی/ غیرفعالسازی را فعال نمایید تا زرین پال برای انتخاب هنگام پرداخت فعال باشد. در ادامه عنوان درگاه و توضیحات آن را برای مشاهده توسط مشتریان وارد نمایید.

 

تنظیمات حساب زرین پال
در این بخش باید اطلاعات حساب کابری خود را(مرچنت کد) که در وبسایت زرین پال ایجاد کرده اید، وارد نمایید. همچنین می توانید زرین گیت (درگاه مستقیم) را فعال نمایید.

 

تنظیمات عملیات پرداخت
در نهایت در این بخش پیغام های مربوط به موفقیت آمیز بودن پرداخت و خطا هنگام عملیات پرداخت را به دلخواه خود وارد نمایید.

پس از انجام تمام سفارشی سازی های خود در افزونه زرین پال، روی ذخیره تغییرات کلیک نمایید. اکنون هنگامی که مشتریان شما به صفحه پرداخت ووکامرس وارد می شوند، می توانند گزینه پرداخت با زرین پال را انتخاب و عملیات پرداخت را انجام دهند.


پیش نمایش انتخاب درگاه زرین پال

 
روند ثبت نام در زرین پال و دریافت مرچنت کد برای افزونه زرین پال
برای ثبت نام درسایت زرین پال ابتدا فرم ثبت نام را تکمیل نمایید و پس از تایید ایمیل خود وارد سایت شوید. در این مرحله در بالای سایت روی گزینه ارتقا به سطح نقره ای کلیک کرده و فرم مربوطه را با دقت کامل کنید.

ثبت نام در وبسایت زرین پال

در نهایت باید تصویر اسکن رنگی اصل شناسنامه و کارت ملی خود را نیز به پیوست ارسال نمایید. پس از دریافت اطلاعات و بررسی آنها حساب نقره ای شما فعال خواهد شد.

اکنون در منوی سمت راست روی گزینه ی درگاه های پرداخت کلیک کرده و سپس روی گزینه درخواست درگاه پرداخت کلیک نمایید.

در این قسمت فرم مربوطه را تکمیل کرده و ارسال نمایید. حداکثر طی ۶ ساعت به درخواست شما رسیدگی شده و مرچنت کد برای اتصال افزونه زرین پال به حساب شما ارسال می شود.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۲:۲۹ توسط:فاطمه فیصلی موضوع: نظرات (0)

حقیقت های جالب و شگفت انگیز گوگل که هرکسی آنها را نمیداند

حقیقت های شگفت انگیز گوگل
 

ایران گستر در صدد آن است تا شما عزیزان را با تمامی حقیقت های گوگل آشنا شوید و آنها را در کار خود به کار گیرید و تمامی این مقالات را به صورت کاملا رایگان در اختیارتان قرار میدهد, پس با ما همراه باشید.

کی پدیا می گوید : گوگل به انگلیسی: (Google) یک شرکت سهامی عام است که در زمینه جستجوی اینترنتی یکی از ابزار پایه ای بازاریابی اینترنتی ،

رایانش ابری و تبلیغات، سرمایه‌گذاری می‌کند. این شرکت توسط لری پیج و سرگئی برین تأسیس شد که هر دوی آن‌ها در دانشگاه استنفورد به عنوان دانشجوی دکترا حضور داشتند و با نام «مردان گوگل» شناخته می‌شدند.

گوگل در ابتدا به عنوان یک شرکت خصوصی در ۴ سپتامبر ۱۹۹۸ ثبت شد و فروش اولیه سهام آن در ۱۹ اوت ۲۰۰۴ انجام شد. لری پیج و سرگئی برین و اریک اشمیت قبول کردند که به مدت بیست سال، یعنی تا سال ۲۰۲۴ در کنار هم کار کنند.

هدف گوگل از آغاز «سازماندهی کردن اطلاعات دنیا و دسترس‌پذیر کردن آن‌ها برای عموم» بود و شعار غیررسمی شرکت (که توسط مهندس گوگل امیت پاتل ابداع شد و توسط پل بوچهیت از آن حمایت شد)

«شرور نباشید» به انگلیسی: Don’t Be Evil) ) بود. در سال ۲۰۰۶ شرکت به محل جدید و کنونیش در مانتین ویو، کالیفرنیا منتقل شد.

 

 

5 حقیقت درباره گوگل
1- نام کمپانی گوگل در اصل، گوگول یا Googol بوده است
 اگر حالا نام این کمپانی را تلفط کنید، با هیچ گونه مشکلی در تلفط نام گوگل مواجه نخواهید شد.

لری پیچ و برین در ابتدا، نام سایت خود را گوگول گذاشته بودند که خود از Googolplex الهام گرفته شده بود. زمانی که لری پیج و برین پروژه‌ها و ایده‌های خود را به یک سرمایه‌گذار نشان دادند،

او به اشتباه چکی را در وجه “گوگل” صادر کرد. موسسان گوگل برای وصول چک خود، تصمیم به تغییر نام سایت خود گرفته و آن را “گوگل” نام نهادند.

 

 

 
2- در سال 2011 میلادی، 96 درصد درآمد این کمپانی از طریق تبلیغات حاصل شده بود.
سال 2011، یکی از موفق‌ترین سالهای مالی برای کمپانی گوگل به حساب می‌آید.

این کمپانی در این سال توانست به درآمدی در حدود 36 میلیارد دلار، دست یابد. اما آنچه که جالب تر است، این واقیعت است که 96 درصد این مبلغ تنها از “تبلیغات” حاصل شده بود.

 

 

 

3- سایت Google.com یکی از پربازدیدترین وبسایت‌های اینترنت، محسوب می‌شود.
 حتما با سایت الکسا آشنایی دارید؛ سایتی که هدف از تولید آن، جمع آوری اطلاعاتی درباره تمام وبسایت‌ها در شبکه سراسری اینترنت است.

سایت رسمی گوگل در الکسا، از جمله  سایت‌هایی است که در حال حاضر، لقب  بیشترین بازدید روزانه را با رتبه 1  به خود اختصاص داده است.

 

 

4- موسسان گوگل بارها تلاش کرده‌اند تا کمپانی گوگل را به قیمت 1 میلیون دلار، به‌‎فروش برسانند. 
کمپانی گوگل که الان، سالانه میلیاردها دلار سود را برای صاحبان آن فراهم آورده است،

یک بار برای فروش از طرف موسسان آن قرار گرفته بود. اما چرا؟! زیرا صاحبان آن، زیاد وقت نمی‌کردند تا امور سایت خود را سازماندهی نمایند.

 

 

5- کمپانی گوگل اکنون، بر 125 شرکت مختلف حکمرانی می‌کند . 
گوگل از بدو تولد خود تاکنون، به شرکت‌های بسیاری دست پیدا کرده است.

از نام‌های بزرگ این کمپانی‌های به سلطه درآمده، می‌توان به یوتیوب، اندروید و موتورالا اشاره کرد. در کل، 125 شرکت و سرویس مختلف توسط کمپانی گوگل خریداری شده است.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۰:۳۳ توسط:فاطمه فیصلی موضوع: نظرات (0)

16 اسرار شگفت انگیز و باورنکردنی از گوگل که شما را مبهوت میکند

 اسرار شگفت انگیز گوگل
ایران گستر در صدد آن است تا شما عزیزان را با تمامی اسرار گوگل آشنا شوید و آنها را در کار خود به کار گیرید و تمامی این مقالات را به صورت کاملا رایگان در اختیارتان قرار میدهد, پس با ما همراه باشید.

گوگل در آن واحد می تواند ده ها پروژه غیر قابل تصور را به عهده بگیرد و آن ها را همزمان پیش ببرد (و البته هیچ کدام را به ثمر نرساند). اما نوآوری های گوگل و ذهن خلاق کارمندان و مدیران اش شهره خاص و عام است.

همه می دانند که در آزمایشگاه های مخوف گوگل چیزهای جالبی در جریان است و شاید در آینده ای نزدیک، شاهد انقلاب گوگل در زمینه های بسیاری باشیم

16 اسرار گوگل
گوگل در آن واحد می تواند ده ها پروژه غیر قابل تصور را به عهده بگیرد و آن ها را همزمان پیش ببرد (و البته هیچ کدام را به ثمر نرساند). اما نوآوری های گوگل و ذهن خلاق کارمندان و مدیران اش شهره خاص و عام است.

 

 
گوگل دارنده چندین دامنه مختلف است که ممکن است کاربران حین وارد کردن آدرس گوگل، به اشتباه آن را تایپ کنند. مثل gooogle.com یا gogle.com و googlr.com. این شرکت حتی دامنه 466453 دات کام را هم در اختیار دارد.
 

 

 
در سال 1998 که گوگل راه اندازی شد، کاربران در طور روز، 500 هزار جستجو انجام می دادند، حالا این رقم به 2 میلیون در ثانیه رسیده
 

 

 
گوگل معمولا سراغ پروژه هایی می رود که توانایی عوض کردن زندگی میلیون ها نفر را دارد اما گاهی هم سراغ پروژه های کوچکی می رود که برای تعداد بسیار اندکی حایز اهمیت است.

در سال 2012، گوگل زبان چروکی (زبان سرخپوست های آمریکایی) را به جیمیل اضافه کرد.
 

 

 
از سال 2007 که گوگل استریت ویو را راه اندازه کرد تا به حال، این تیم بیش از 7.2 میلیون جاده در سراسر جهان را تصویربرداری کرده است.
 

 

 
زمانی که استریت ویو راه اندازی شد، این سرویس تنها از 5 شهر آمریکا با دوربین 5 مگاپیکسلی تصویر داشت. اما حالا این سرویس از تمامی قاره ها با دوربین 75 مگاپیکسلی تصویر دارد.

 

 
بیش از 6 میلیارد ساعت در طول هر ماه در یوتوب ویدیو تماشا می شود. به طور تقریبی، هر فرد در کره زمین، ماهانه یک ساعت ویدیو تماشا می کند.
 

 

 
یوزرهای یوتوب هر دقیقه 300 ساعت ویدیو روی این بستر آپلود می کنند.
 

 

 
سال گذشته 1 میلیارد تلفن همراه اندرویدی به بازار عرضه شده. این یعنی گوگل صاحب 81 درصد کل بازار تلفن های همراه است.
 

 

 
گوگل تقریبا 53600 کارمند دارد که این تعداد را در 70 دفتر در 40 کشور دنیا پخش کرده است.
 

 

 
وقتی گوگل بخواهد چیزی را بخرد، برایش مهم نیست که چه قیمتی دارد، آن را بی درنگ می خرد. طی سال های اخیر، گوگل 170 شرکت نوپا و بزرگ را خریداری کرده که مجموع قیمت 10 شرکت اول، 24.5 میلیارد دلار می شود.
 

 

 
در سال 2014، تقریبا 89 درصد درآمد کلی گوگل (66 میلیارد دلار) از طریق تبلیغات به دست آمده است.
 

 

 
سرگی برین و لری پیج اولین لوگوی متفاوت گوگل را در آگوست 1998 طراحی کردند. از آنجایی که آن ها قصد رفتن به فستیوال Burning Man در صحرای نوادا را داشتند،

می خواستند مردم بدانند که آن ها چه برنامه ای دارند و حالا می بینیم که این موضوع تبدیل به رسمی روزانه شده.
 

 

 
ایندکس‌های سرچ گوگل از لحاظ اندازه، 100 میلیون گیگابایت حجم دارد. صد هزار هارد یک ترابایتی را که کنار هم بگذارید، همین قدر می‌شود.
 

 

 
مردم آنقدر به گوگل اکتفا می کنند که یک بار در سال 2013، زمانی که گوگل داون شد، ترافیک اینترنت 40 درصد کاهش یافت.
 

 

 
گوگل شاید تنها سایتی باشد که می خواهد زمان حضور کاربران روی سایتش را «کاهش» دهد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۰:۱۲ توسط:فاطمه فیصلی موضوع: نظرات (0)

آموزش نصب و نحوه کار با افزونه صفحه ساز المنتور

صفحه ساز المنتور
ایران گستر در صدد آن است تا شما عزیزان را با طراحی سایت با وردپرس آشنا کنیم و کار با افزونه صفحه ساز المنتور را به شما آموزش دهیم که  تمامی این مقالات را به صورت کاملا رایگان در اختیارتان قرار میدهد, پس با ما همراه باشید.

المنتور یک افزونه صفحه ساز وردپرسی متن باز(Open Source) است که توسط تیم Pojo Me Digital LTD که در حوزه توسعه افزونه و پوسته های وردپرس فعالیت می‌کند توسعه داده شده است و به صورت رایگان در مخزن وردپرس قرار دارد.

این صفحه ساز، یکی از افزونه هایی است که به شما کمک می‌کند بدون کد نویسی سایت وردپرسی خود را طراحی کنید(البته همیشه برای داشتن طرح های بهتر کمی کدنویسی هم لازم دارید)

 

نصب و راه‌اندازی افزونه
افزونه Elementor 
ابتدا افزونه را از مخزن وردپرس نصب و سپس قعال کنید.

پس از نصب بخشی به نام “المنتور” در پیشخوان وردپرس ظاهر می‌شود که تنظیمات مربوط به این افزونه از طریق آن در دسترس است.

فهرست تنظیمات المنتور
منوی تنظیمات
این بخش مربوط به تنظیمات اصلی افزونه بوده که دارای ۳ سربرگ مختلف است که به بررسی هر یک می‌پردازیم.

سربرگ کلی
بررسی تنظیمات سربرگ اصلی در المنتور
انواع نوشته:

 در این بخش می‌توانید افزونه را برای نوشته‌ها، برگه‌ها یا صفحه محصولات ووکامرس فعال کنید.

غیر فعال کردن رنگ‌های پیش‌فرض: 

با استفاده از این گزینه رنگ‌بندی‌های مورد استفاده در افزونه غیرفعال می‌شوند و رنگ‌بندی‌ها از قالب وردپرس شما فراخوانی خواهند شد.

غیر فعال کردن فونت های پیش‌فرض:

 با استفاده از این گزینه فونت‌های پیش‌فرض موجود در افزونه غیرفعال می‌شوند و فونت‌های مورد استفاده از قالب وردپرس شما فراخوانی خواهند شد.

 

رهگیری استفاده از داده ها:

 با استفاده از این بخش می‌توانید به پیشرفت و بهبود افزونه کمک کنید. در صورتی که این گزینه را تیک بزنید، افزونه به صورت خودکار داده هایی را از سمت شما به تیم توسعه دهنده افزونه می فرستد,

تا اگر اشکالی در اجرای افزونه وجود داشته باشد، فورا به دست تیم توسعه دهنده برسد تا آن ها بتوانند افزونه را بهبود دهند. نگران نباشید داده های حساس از طرف شما ارسال نخواهند شد.

 

سربرگ استایل
تنظیمات مربوط به ظاهر المنتور
با استفاده از این بخش می‌توانید تنظیمات مربوط به استایل‌دهی را برای ساخت صفحات گرافیکی در وردپرس اعمال کنید.

فونت های پیشفرض کلی: 

در این بخش باید نام فونت مورد استفاده خود برای ساخت صفحات گرافیکی در وردپرس را مشخص کنید.

عرض محتوا:

 در این بخش می‌توانید عرض محتوای خود در صفحات را مشخص کنید. مقدار پیشفرض ۱۱۴۰ پیکسل است که اگر در نمایش محتوای خود به مشکل خوردید، می توانید این مقدار را تغییر دهید. در غیر این صورت از مقدار پیش فرض استفاده کنید.

 

فاصله بین ابزارک ها:

با استفاده از این بخش می‌توانید فاصله میان اجزا و ابزارک‌های مورد استفاده در صفحات خود را تعیین کنید. مقدار ۲۰ پیکسل برای تمامی ابزارک های صفحه اعمال می شود و بعدا می توانید این فاصله را برای ابزارکی خاص تغییر دهید.

 

اندازه شدن بخش کشیده:

با استفاده از این گزینه می‌توانید عرض صفحات خود را به اندازه بخش Body قالب خود تعیین کنید.

 

سلکتور عنوان برگه:

 با استفاده از این گزینه می‌توانید استایلی را برای عنوان صفحه ایجاد شده خود بنویسید.

 

نقطه شکست تبلت:

 حداقل سایز نمایش دسکتاپ که کمتر از آن، سایز تبلت محسوب می‌شود را به پیکسل وارد کنید. می‌توانید از مقدار استاندارد ۱۰۲۵ پیکسل استفاده کنید.

 

نقطه شکست موبایل:

 حداقل سایز نمایش تبلت که کمتر از آن، سایز موبایل محسوب می شود را به پیکسل وارد کنید. می‌توانید از مقدار استاندارد ۷۶۸ پیکسل استفاده کنید.

 

لایت باکس تصویر: 

با انتخاب این گزینه می‌توانید برای تصاویر موجود در سایت وردپرسی خود Lightbox فعال کنید. یعنی اگر کاربران روی تصویری کلیک کنند، آن تصویر در قالب یک جعبه نمایش داده خواهد شد.

 

سربرگ پیشرفته
این بخش مربوط به تنظیمات پیشرفته و حرفه‌ای افزونه است.

تنظیمات پیشرفته مربوط به المنتور
روش پرینت CSS: 

در این بخش می‌توانید نحوه فراخوانی CSS را انتخاب کنید. در این بخش قادر به استفاده از فایل استایل اصلی قالب یا فایل فرعی هستید.

پیشنهاد می شود برای عملکرد بهتر ساخت صفحات گرافیکی در وردپرس، این گزینه را روی “فایل خارجی” تنظیم کنید و صرفا برای عیب یابی از گزینه “جایگذاری درونی” استفاده کنید.

تغییر روش بارگذاری ویرایشگر: 

با استفاده از این گزینه می‌توانید حالت لودشونده را برای بخش ویرایش صفحه موردنظر در وردپرس فعال کنید. تنها زمانی این گزینه را روی حالت فعال قرار دهید که می‌خواهید عیب یابی انجام دهید.

 

در حال ویرایش دستگیره ها:

 با فعال کردن این گزینه، هنگامی که روی دکمه ویرایش عنصر قرار می‌گیرید، تنظیمات عنصر نمایش داده خواهد شد.

پس از تنظیم موارد بالا بر روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شده ذخیره شوند.

 

منوی مدیریت نقش‌ها
مدیریت نقش ها در المنتور
منوی بعدی، مدیریت نقش‌ها است که با استفاده از این منو می‌توانید نقش‌های مختلف وردپرس را از دسترسی به ویرایشگر المنتور محدود کنید.

کافیست روی هر یک از نقش‌ها کلیک کنید و تیک گزینه “بدون دسترسی به ویرایشگر” را بزنید و در نهایت تغییرات را ذخیره نمایید.

 

منو ابزار ها
در این بخش تنظیمات بیشتری برای مدیریت و کار با افزونه وجود دارد که به بررسی هر یک از این ۴ سربرگ می‌پردازیم.

سربرگ کلی
سربرگ کلی در وبسایت
تولید مجدد فایل CSS: 

به دلیل اینکه کد های CSS سفارشی افزونه در یک فایل جداگانه ذخیره می‌شوند، می‌توانید با زدن این دکمه، فایل جدید را تولید کنید.

  نمایش موقعیت مکانی بر روی نقشه در وردپرس با Intergeo Maps + آموزش ویدیویی
 
همگام سازی کتابخانه:

 کتابخانه قالب‌های المنتور هر روز به صورت خودکار بروز رسانی می‌شوند. اما در صورت تمایل می توانید این کتابخانه را با کلیک کردن روی این دکمه به صورت دستی بروز رسانی کنید.

 

حالت ایمن:

 در صورتی که در استفاده از ویرایشگر به مشکل خورده‌اید، می‌توانید این گزینه را در حالت فعال قرار دهید تا فقط ویرایشگر برای شما بارگذاری شود.

در این صورت اگر مشکل شما حل شد، مشکل از قالب یا یکی از افزونه‌های سایت شما است که باید بررسی شود.

 

نوار اشکال زدایی:

 در صورت فعال کردن این گزینه، یک نوار مدیریتی اضافه خواهد شد که تمامی قالب‌ها را لیست می‌کند.

 

سربرگ جایگزینی URL
سربرگ جایگزینی URL
در صورتی که آدرس سایت شما تغییر کرده است یا می‌خواهید از پروتکل HTTPS استفاده کنید،

می‌توانید از این قسمت آدرس قدیمی و جدید سایت خود را بنویسید و سپس دکمه جایگزینی URL را بزنید. در این صورت داده‌های المنتور بروز رسانی خواهد شد.

البته فراموش نکنید قبل از این کار حتما یک نسخه پشتیبان از سایت خود تهیه نمایید.

 

سربرگ کنترل نسخه
سربرگ کنترل نسخه
بازگشت نسخه رایگان:

 در صورتی که در استفاده از نسخه کنونی المنتور بر روی سایت خود مشکلی دارید، می‌توانید دکمه مربوطه در این قسمت را بزنید تا به صورت خودکار به نسخه قبلی افزونه بازگردید. قبل از انجام این کار، گرفتن بک آپ از دیتابیس فراموش نشود.

 

تست نسخه بتا:

 اگر این گزینه را روی حالت فعال قرار دهید، می‌توانید از نسخه بتای افزونه که هنوز به صورت رسمی ارائه نشده است استفاده کنید.

 

سربرگ حالت تعمیر
سربرگ حالت تعمیر
انتخاب حالت: 
در این گزینه می‌توانید حالت تعمیر یا به زودی را انتخاب کنید. حالت تعمیر بهتر است بیشتر از ۳ روز طول نکشد؛ چرا که بر رتبه سئو سایت شما تاثیر خواهد گذاشت.

 

چه کسی می تواند به سایت دسترسی داشته باشد؟
 در این قسمت می‌توانید تعیین کنید در صورتی که حالت تعمیر یا به زودی فعال باشد، چه کسی قادر است به مدیریت و خود سایت دسترسی داشته باشد.

اگر این گزینه را روی حالت “سفارشی” قرار دهید، می‌توانید این دسترسی را به نقش‌های مختلف وردپرس بدهید.

 

انتخاب قالب: 
در این قسمت می‌توانید قالب نمایش حالت تعمیر را تعیین کنید. برای این کار باید یک قالب برای برگه “در دست تعمیر” که توسط افزونه ساخته شده است بسازید و آن را از این قسمت انتخاب کنید.

 

اکنون برای ایجاد صفحه با المان‌های موردنظر خود وارد بخش ایجاد برگه یا نوشته در پیشخوان وردپرس شوید. در این صفحه بخشی به نام ویرایش با المنتور ظاهر می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید,

صفحه موردنظر در وردپرس را به صورت زنده طراحی و ایجاد کنید. پس از کلیک بر روی این بخش باید مدت زمانی را جهت آماده‌سازی ابزارهای افزونه منتظر بمانید و پس از بارگذاری آنها وارد صفحه مربوطه خواهید شد.

 

تمامی المان های المنتور
با ورود به این بخش در ابتدا دو گزینه به نام افزودن بخش جدید و افزودن قالب نمایش داده می‌شود. برای استفاده از قالب‌های آماده افزونه کافی است,

از میان قالب‌های موجود یکی را انتخاب و اقدام به ویرایش آن کنید.همچنین با کلیک بر روی افزودن بخش جدید می‌توانید ساختار موردنظر خود را انتخاب کنید.

 

انتخاب ساختار صفحه
با کلیک بر روی ساختار موردنظر خود گزینه‌هایی برای افزودن المان دلخواه خود به آن نمایان می‌شود که باید اجزای موردنیاز خود جهت استفاده در آن صفحه را از ابزارک سمت راست همین صفحه انتخاب کنید.
به طور مثال ما در این بخش ابزار سربرگ را به صورت Drag & Drop به یکی از بخش‌های مربوط به ساختار صفحه می‌کشیم و اطلاعات آن را وارد می‌کنیم. اینگونه ساخت صفحات گرافیکی در وردپرس امکان‌پذیر می‌شود.

 

افزودن المنت ها
عنوان: 
در این بخش باید متنی را که نیاز به نمایش آن در بخش ساختار دارید وارد کنید.

پیوند:
 اگر نیاز به لینک دادن متن خود به صفحه‌ای دیگر دارید، لینک موردنظر خود را در این بخش وارد کنید. با اینکار در صورت کلیک کاربر بر روی متن مورد استفاده، به صفحه‌ای لینک آن در این بخش وارد شده باشد منتقل می‌شود.

سایز:
 این بخش مربوط به سایز متن مورد استفاده شما است. با استفاده از آن می‌توانید سایز متن خود را مشخص کنید و آن در حالت کوچک، متوسط یا بزرگ قرار دهید.

تگ HTML: 
اگر نیاز به نمایش محتویات متن خود در تگ‌های H دارید، کافی است نوع تگ H را از طریق این بخش وارد کنید.

چیدمان:
در این بخش باید راست‌چین، چپ‌چین، وسط‌چین یا حالت مساوی را برای متن خود فعال کنید.

 

استایل:
در این بخش می‌توانید استایل بخش ایجاد شده را شخصی‌سازی کنید.

استایل المنتور
رنگ متن:
این بخش مربوط به رنگ متن نوشته شده است.

تایپوگرافی: 
در این بخش می‌توانید فونت، رنگ، سایز و… متن موردنظر خود را جهت نمایش در صفحه ایجاد شده انتخاب کنید.

سایه متن:
 با استفاده از این گزینه می‌توانید برای متن خود سایه ایجاد کنید.

حالت ادغام:
 در این گزینه می‌توانید حالت نمایش و ترکیب حروف را تغییر دهید.

 

پیشرفته
تنظیمات پیشرفته در المنتور
با استفاده از تنظیمات سربرگ پیشرفته می‌توانید تنظیمات بیشتری برای نحوه نمایش المان مورد نظر خود اعمال کنید. به عنوان مثال می‌توانید فاصله‌ها را تغییر دهید، برای نمایش این المان انیمیشن بگذارید،

یک پس زمینه برای حالت معمولی و هاور المان تعیین کنید و یا حتی تعیین کنید این المان در چه سایزهای صفحه نمایشی نشان داده شود.

در نهایت کافی است بر روی دکمه انتشار کلیک کنید تا صفحه موردنظر در وردپرس موردنظر شما نمایش داده شود.

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۳۸:۲۳ توسط:فاطمه فیصلی موضوع: نظرات (0)

آموزش نصب و نحوه ساخت یک اسلایدر حرفه ای در وردپرس

صفحه ساز المنتور
ایران گستر در صدد آن است تا شما عزیزان را با طراحی سایت با وردپرس آشنا کنیم و کار با افزونه صفحه ساز المنتور را به شما آموزش دهیم که  تمامی این مقالات را به صورت کاملا رایگان در اختیارتان قرار میدهد, پس با ما همراه باشید.

المنتور یک افزونه صفحه ساز وردپرسی متن باز(Open Source) است که توسط تیم Pojo Me Digital LTD که در حوزه توسعه افزونه و پوسته های وردپرس فعالیت می‌کند توسعه داده شده است و به صورت رایگان در مخزن وردپرس قرار دارد.

این صفحه ساز، یکی از افزونه هایی است که به شما کمک می‌کند بدون کد نویسی سایت وردپرسی خود را طراحی کنید(البته همیشه برای داشتن طرح های بهتر کمی کدنویسی هم لازم دارید)

 

نصب و راه‌اندازی افزونه
افزونه Elementor 
ابتدا افزونه را از مخزن وردپرس نصب و سپس قعال کنید.

پس از نصب بخشی به نام “المنتور” در پیشخوان وردپرس ظاهر می‌شود که تنظیمات مربوط به این افزونه از طریق آن در دسترس است.

فهرست تنظیمات المنتور
منوی تنظیمات
این بخش مربوط به تنظیمات اصلی افزونه بوده که دارای ۳ سربرگ مختلف است که به بررسی هر یک می‌پردازیم.

سربرگ کلی
بررسی تنظیمات سربرگ اصلی در المنتور
انواع نوشته:

 در این بخش می‌توانید افزونه را برای نوشته‌ها، برگه‌ها یا صفحه محصولات ووکامرس فعال کنید.

غیر فعال کردن رنگ‌های پیش‌فرض: 

با استفاده از این گزینه رنگ‌بندی‌های مورد استفاده در افزونه غیرفعال می‌شوند و رنگ‌بندی‌ها از قالب وردپرس شما فراخوانی خواهند شد.

غیر فعال کردن فونت های پیش‌فرض:

 با استفاده از این گزینه فونت‌های پیش‌فرض موجود در افزونه غیرفعال می‌شوند و فونت‌های مورد استفاده از قالب وردپرس شما فراخوانی خواهند شد.

 

رهگیری استفاده از داده ها:

 با استفاده از این بخش می‌توانید به پیشرفت و بهبود افزونه کمک کنید. در صورتی که این گزینه را تیک بزنید، افزونه به صورت خودکار داده هایی را از سمت شما به تیم توسعه دهنده افزونه می فرستد,

تا اگر اشکالی در اجرای افزونه وجود داشته باشد، فورا به دست تیم توسعه دهنده برسد تا آن ها بتوانند افزونه را بهبود دهند. نگران نباشید داده های حساس از طرف شما ارسال نخواهند شد.

 

سربرگ استایل
تنظیمات مربوط به ظاهر المنتور
با استفاده از این بخش می‌توانید تنظیمات مربوط به استایل‌دهی را برای ساخت صفحات گرافیکی در وردپرس اعمال کنید.

فونت های پیشفرض کلی: 

در این بخش باید نام فونت مورد استفاده خود برای ساخت صفحات گرافیکی در وردپرس را مشخص کنید.

عرض محتوا:

 در این بخش می‌توانید عرض محتوای خود در صفحات را مشخص کنید. مقدار پیشفرض ۱۱۴۰ پیکسل است که اگر در نمایش محتوای خود به مشکل خوردید، می توانید این مقدار را تغییر دهید. در غیر این صورت از مقدار پیش فرض استفاده کنید.

 

فاصله بین ابزارک ها:

با استفاده از این بخش می‌توانید فاصله میان اجزا و ابزارک‌های مورد استفاده در صفحات خود را تعیین کنید. مقدار ۲۰ پیکسل برای تمامی ابزارک های صفحه اعمال می شود و بعدا می توانید این فاصله را برای ابزارکی خاص تغییر دهید.

 

اندازه شدن بخش کشیده:

با استفاده از این گزینه می‌توانید عرض صفحات خود را به اندازه بخش Body قالب خود تعیین کنید.

 

سلکتور عنوان برگه:

 با استفاده از این گزینه می‌توانید استایلی را برای عنوان صفحه ایجاد شده خود بنویسید.

 

نقطه شکست تبلت:

 حداقل سایز نمایش دسکتاپ که کمتر از آن، سایز تبلت محسوب می‌شود را به پیکسل وارد کنید. می‌توانید از مقدار استاندارد ۱۰۲۵ پیکسل استفاده کنید.

 

نقطه شکست موبایل:

 حداقل سایز نمایش تبلت که کمتر از آن، سایز موبایل محسوب می شود را به پیکسل وارد کنید. می‌توانید از مقدار استاندارد ۷۶۸ پیکسل استفاده کنید.

 

لایت باکس تصویر: 

با انتخاب این گزینه می‌توانید برای تصاویر موجود در سایت وردپرسی خود Lightbox فعال کنید. یعنی اگر کاربران روی تصویری کلیک کنند، آن تصویر در قالب یک جعبه نمایش داده خواهد شد.

 

سربرگ پیشرفته
این بخش مربوط به تنظیمات پیشرفته و حرفه‌ای افزونه است.

تنظیمات پیشرفته مربوط به المنتور
روش پرینت CSS: 

در این بخش می‌توانید نحوه فراخوانی CSS را انتخاب کنید. در این بخش قادر به استفاده از فایل استایل اصلی قالب یا فایل فرعی هستید.

پیشنهاد می شود برای عملکرد بهتر ساخت صفحات گرافیکی در وردپرس، این گزینه را روی “فایل خارجی” تنظیم کنید و صرفا برای عیب یابی از گزینه “جایگذاری درونی” استفاده کنید.

تغییر روش بارگذاری ویرایشگر: 

با استفاده از این گزینه می‌توانید حالت لودشونده را برای بخش ویرایش صفحه موردنظر در وردپرس فعال کنید. تنها زمانی این گزینه را روی حالت فعال قرار دهید که می‌خواهید عیب یابی انجام دهید.

 

در حال ویرایش دستگیره ها:

 با فعال کردن این گزینه، هنگامی که روی دکمه ویرایش عنصر قرار می‌گیرید، تنظیمات عنصر نمایش داده خواهد شد.

پس از تنظیم موارد بالا بر روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شده ذخیره شوند.

 

منوی مدیریت نقش‌ها
مدیریت نقش ها در المنتور
منوی بعدی، مدیریت نقش‌ها است که با استفاده از این منو می‌توانید نقش‌های مختلف وردپرس را از دسترسی به ویرایشگر المنتور محدود کنید.

کافیست روی هر یک از نقش‌ها کلیک کنید و تیک گزینه “بدون دسترسی به ویرایشگر” را بزنید و در نهایت تغییرات را ذخیره نمایید.

 

منو ابزار ها
در این بخش تنظیمات بیشتری برای مدیریت و کار با افزونه وجود دارد که به بررسی هر یک از این ۴ سربرگ می‌پردازیم.

سربرگ کلی
سربرگ کلی در وبسایت
تولید مجدد فایل CSS: 

به دلیل اینکه کد های CSS سفارشی افزونه در یک فایل جداگانه ذخیره می‌شوند، می‌توانید با زدن این دکمه، فایل جدید را تولید کنید.

  نمایش موقعیت مکانی بر روی نقشه در وردپرس با Intergeo Maps + آموزش ویدیویی
 
همگام سازی کتابخانه:

 کتابخانه قالب‌های المنتور هر روز به صورت خودکار بروز رسانی می‌شوند. اما در صورت تمایل می توانید این کتابخانه را با کلیک کردن روی این دکمه به صورت دستی بروز رسانی کنید.

 

حالت ایمن:

 در صورتی که در استفاده از ویرایشگر به مشکل خورده‌اید، می‌توانید این گزینه را در حالت فعال قرار دهید تا فقط ویرایشگر برای شما بارگذاری شود.

در این صورت اگر مشکل شما حل شد، مشکل از قالب یا یکی از افزونه‌های سایت شما است که باید بررسی شود.

 

نوار اشکال زدایی:

 در صورت فعال کردن این گزینه، یک نوار مدیریتی اضافه خواهد شد که تمامی قالب‌ها را لیست می‌کند.

 

سربرگ جایگزینی URL
سربرگ جایگزینی URL
در صورتی که آدرس سایت شما تغییر کرده است یا می‌خواهید از پروتکل HTTPS استفاده کنید،

می‌توانید از این قسمت آدرس قدیمی و جدید سایت خود را بنویسید و سپس دکمه جایگزینی URL را بزنید. در این صورت داده‌های المنتور بروز رسانی خواهد شد.

البته فراموش نکنید قبل از این کار حتما یک نسخه پشتیبان از سایت خود تهیه نمایید.

 

سربرگ کنترل نسخه
سربرگ کنترل نسخه
بازگشت نسخه رایگان:

 در صورتی که در استفاده از نسخه کنونی المنتور بر روی سایت خود مشکلی دارید، می‌توانید دکمه مربوطه در این قسمت را بزنید تا به صورت خودکار به نسخه قبلی افزونه بازگردید. قبل از انجام این کار، گرفتن بک آپ از دیتابیس فراموش نشود.

 

تست نسخه بتا:

 اگر این گزینه را روی حالت فعال قرار دهید، می‌توانید از نسخه بتای افزونه که هنوز به صورت رسمی ارائه نشده است استفاده کنید.

 

سربرگ حالت تعمیر
سربرگ حالت تعمیر
انتخاب حالت: 
در این گزینه می‌توانید حالت تعمیر یا به زودی را انتخاب کنید. حالت تعمیر بهتر است بیشتر از ۳ روز طول نکشد؛ چرا که بر رتبه سئو سایت شما تاثیر خواهد گذاشت.

 

چه کسی می تواند به سایت دسترسی داشته باشد؟
 در این قسمت می‌توانید تعیین کنید در صورتی که حالت تعمیر یا به زودی فعال باشد، چه کسی قادر است به مدیریت و خود سایت دسترسی داشته باشد.

اگر این گزینه را روی حالت “سفارشی” قرار دهید، می‌توانید این دسترسی را به نقش‌های مختلف وردپرس بدهید.

 

انتخاب قالب: 
در این قسمت می‌توانید قالب نمایش حالت تعمیر را تعیین کنید. برای این کار باید یک قالب برای برگه “در دست تعمیر” که توسط افزونه ساخته شده است بسازید و آن را از این قسمت انتخاب کنید.

 

اکنون برای ایجاد صفحه با المان‌های موردنظر خود وارد بخش ایجاد برگه یا نوشته در پیشخوان وردپرس شوید. در این صفحه بخشی به نام ویرایش با المنتور ظاهر می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید,

صفحه موردنظر در وردپرس را به صورت زنده طراحی و ایجاد کنید. پس از کلیک بر روی این بخش باید مدت زمانی را جهت آماده‌سازی ابزارهای افزونه منتظر بمانید و پس از بارگذاری آنها وارد صفحه مربوطه خواهید شد.

 

تمامی المان های المنتور
با ورود به این بخش در ابتدا دو گزینه به نام افزودن بخش جدید و افزودن قالب نمایش داده می‌شود. برای استفاده از قالب‌های آماده افزونه کافی است,

از میان قالب‌های موجود یکی را انتخاب و اقدام به ویرایش آن کنید.همچنین با کلیک بر روی افزودن بخش جدید می‌توانید ساختار موردنظر خود را انتخاب کنید.

 

انتخاب ساختار صفحه
با کلیک بر روی ساختار موردنظر خود گزینه‌هایی برای افزودن المان دلخواه خود به آن نمایان می‌شود که باید اجزای موردنیاز خود جهت استفاده در آن صفحه را از ابزارک سمت راست همین صفحه انتخاب کنید.
به طور مثال ما در این بخش ابزار سربرگ را به صورت Drag & Drop به یکی از بخش‌های مربوط به ساختار صفحه می‌کشیم و اطلاعات آن را وارد می‌کنیم. اینگونه ساخت صفحات گرافیکی در وردپرس امکان‌پذیر می‌شود.

 

افزودن المنت ها
عنوان: 
در این بخش باید متنی را که نیاز به نمایش آن در بخش ساختار دارید وارد کنید.

پیوند:
 اگر نیاز به لینک دادن متن خود به صفحه‌ای دیگر دارید، لینک موردنظر خود را در این بخش وارد کنید. با اینکار در صورت کلیک کاربر بر روی متن مورد استفاده، به صفحه‌ای لینک آن در این بخش وارد شده باشد منتقل می‌شود.

سایز:
 این بخش مربوط به سایز متن مورد استفاده شما است. با استفاده از آن می‌توانید سایز متن خود را مشخص کنید و آن در حالت کوچک، متوسط یا بزرگ قرار دهید.

تگ HTML: 
اگر نیاز به نمایش محتویات متن خود در تگ‌های H دارید، کافی است نوع تگ H را از طریق این بخش وارد کنید.

چیدمان:
در این بخش باید راست‌چین، چپ‌چین، وسط‌چین یا حالت مساوی را برای متن خود فعال کنید.

 

استایل:
در این بخش می‌توانید استایل بخش ایجاد شده را شخصی‌سازی کنید.

استایل المنتور
رنگ متن:
این بخش مربوط به رنگ متن نوشته شده است.

تایپوگرافی: 
در این بخش می‌توانید فونت، رنگ، سایز و… متن موردنظر خود را جهت نمایش در صفحه ایجاد شده انتخاب کنید.

سایه متن:
 با استفاده از این گزینه می‌توانید برای متن خود سایه ایجاد کنید.

حالت ادغام:
 در این گزینه می‌توانید حالت نمایش و ترکیب حروف را تغییر دهید.

 

پیشرفته
تنظیمات پیشرفته در المنتور
با استفاده از تنظیمات سربرگ پیشرفته می‌توانید تنظیمات بیشتری برای نحوه نمایش المان مورد نظر خود اعمال کنید. به عنوان مثال می‌توانید فاصله‌ها را تغییر دهید، برای نمایش این المان انیمیشن بگذارید،

یک پس زمینه برای حالت معمولی و هاور المان تعیین کنید و یا حتی تعیین کنید این المان در چه سایزهای صفحه نمایشی نشان داده شود.

در نهایت کافی است بر روی دکمه انتشار کلیک کنید تا صفحه موردنظر در وردپرس موردنظر شما نمایش داده شود.

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۳۷:۵۴ توسط:فاطمه فیصلی موضوع: نظرات (0)