طراحی سایت طراحی سایت .

طراحی سایت

حقیقت های جالب و شگفت انگیز گوگل که هرکسی آنها را نمیداند

حقیقت های شگفت انگیز گوگل
 

ایران گستر در صدد آن است تا شما عزیزان را با تمامی حقیقت های گوگل آشنا شوید و آنها را در کار خود به کار گیرید و تمامی این مقالات را به صورت کاملا رایگان در اختیارتان قرار میدهد, پس با ما همراه باشید.

کی پدیا می گوید : گوگل به انگلیسی: (Google) یک شرکت سهامی عام است که در زمینه جستجوی اینترنتی یکی از ابزار پایه ای بازاریابی اینترنتی ،

رایانش ابری و تبلیغات، سرمایه‌گذاری می‌کند. این شرکت توسط لری پیج و سرگئی برین تأسیس شد که هر دوی آن‌ها در دانشگاه استنفورد به عنوان دانشجوی دکترا حضور داشتند و با نام «مردان گوگل» شناخته می‌شدند.

گوگل در ابتدا به عنوان یک شرکت خصوصی در ۴ سپتامبر ۱۹۹۸ ثبت شد و فروش اولیه سهام آن در ۱۹ اوت ۲۰۰۴ انجام شد. لری پیج و سرگئی برین و اریک اشمیت قبول کردند که به مدت بیست سال، یعنی تا سال ۲۰۲۴ در کنار هم کار کنند.

هدف گوگل از آغاز «سازماندهی کردن اطلاعات دنیا و دسترس‌پذیر کردن آن‌ها برای عموم» بود و شعار غیررسمی شرکت (که توسط مهندس گوگل امیت پاتل ابداع شد و توسط پل بوچهیت از آن حمایت شد)

«شرور نباشید» به انگلیسی: Don’t Be Evil) ) بود. در سال ۲۰۰۶ شرکت به محل جدید و کنونیش در مانتین ویو، کالیفرنیا منتقل شد.

 

 

5 حقیقت درباره گوگل
1- نام کمپانی گوگل در اصل، گوگول یا Googol بوده است
 اگر حالا نام این کمپانی را تلفط کنید، با هیچ گونه مشکلی در تلفط نام گوگل مواجه نخواهید شد.

لری پیچ و برین در ابتدا، نام سایت خود را گوگول گذاشته بودند که خود از Googolplex الهام گرفته شده بود. زمانی که لری پیج و برین پروژه‌ها و ایده‌های خود را به یک سرمایه‌گذار نشان دادند،

او به اشتباه چکی را در وجه “گوگل” صادر کرد. موسسان گوگل برای وصول چک خود، تصمیم به تغییر نام سایت خود گرفته و آن را “گوگل” نام نهادند.

 

 

 
2- در سال 2011 میلادی، 96 درصد درآمد این کمپانی از طریق تبلیغات حاصل شده بود.
سال 2011، یکی از موفق‌ترین سالهای مالی برای کمپانی گوگل به حساب می‌آید.

این کمپانی در این سال توانست به درآمدی در حدود 36 میلیارد دلار، دست یابد. اما آنچه که جالب تر است، این واقیعت است که 96 درصد این مبلغ تنها از “تبلیغات” حاصل شده بود.

 

 

 

3- سایت Google.com یکی از پربازدیدترین وبسایت‌های اینترنت، محسوب می‌شود.
 حتما با سایت الکسا آشنایی دارید؛ سایتی که هدف از تولید آن، جمع آوری اطلاعاتی درباره تمام وبسایت‌ها در شبکه سراسری اینترنت است.

سایت رسمی گوگل در الکسا، از جمله  سایت‌هایی است که در حال حاضر، لقب  بیشترین بازدید روزانه را با رتبه 1  به خود اختصاص داده است.

 

 

4- موسسان گوگل بارها تلاش کرده‌اند تا کمپانی گوگل را به قیمت 1 میلیون دلار، به‌‎فروش برسانند. 
کمپانی گوگل که الان، سالانه میلیاردها دلار سود را برای صاحبان آن فراهم آورده است،

یک بار برای فروش از طرف موسسان آن قرار گرفته بود. اما چرا؟! زیرا صاحبان آن، زیاد وقت نمی‌کردند تا امور سایت خود را سازماندهی نمایند.

 

 

5- کمپانی گوگل اکنون، بر 125 شرکت مختلف حکمرانی می‌کند . 
گوگل از بدو تولد خود تاکنون، به شرکت‌های بسیاری دست پیدا کرده است.

از نام‌های بزرگ این کمپانی‌های به سلطه درآمده، می‌توان به یوتیوب، اندروید و موتورالا اشاره کرد. در کل، 125 شرکت و سرویس مختلف توسط کمپانی گوگل خریداری شده است.

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۰:۳۳ توسط:فاطمه فیصلی موضوع: نظرات (0)