طراحی سایت طراحی سایت .

طراحی سایت

هرگز این اپلیکیشن‌ ها را روی گوشی نصب نکنید

اپلیکیشن‌ های اندرویدی
ایران گستر در صدد آن است تا  اخبار و تکنولوژی های روز IT و اپلیکیشن‌ های مخرب یا مفید را در اختیار شما عزیزان قرار دهد تا شما عزیزان با مطالعه آنها وارد این دنیای شیرین و پر چالش شوید و آنها را در کسب و کار و زندگی خود به کار گیرید.

گوگل به‌تازگی دو اپلیکیشن اندرویدی را که به عنوان بدافزار شناسایی شدند، از فروشگاه اپلیکیشن خود موسوم به پلی استور حذف کرد.(اخبار و تکنولوژی)

 

Sun Pro Beauty Camera و Funny Sweet Beauty Selfie Camera
این دو اپلیکیشن Sun Pro Beauty Camera و Funny Sweet Beauty Selfie Camera نام دارند که بنابر آخرین گزارش‌ها، بالغ بر 1.5 میلیون بار توسط کاربران پلتفرم اندروید دانلود شدند. اپلیکیشن Sun Pro نزدیک به دو سال در پلی استور حضور داشت و Funny Sweet Beauty نیز حدود شش ماه در این فروشگاه قابل دانلود بود.(اخبار و تکنولوژی)

اگر شما نیز جزو 1.5 میلیون کاربری هستید که این دو اپلیکیشن را دانلود کرده‌اید، بهتر است هر چه زودتر آن‌ها را از روی دستگاه خود حذف کنید. به گفته گوگل، اپلیکیشن‌ ها نام‌برده به عنوان یک بدافزار شناسایی شدند و اجازه دسترسی به اطلاعاتی را از کاربر می‌خواستند که هیچ ضرورتی برای آن‌ها وجود نداشت.(اخبار و تکنولوژی)

 

شنود صدا
برای مثال، پس از نصب این دو اپلیکیشن، اجازه ضبط صدا از کاربر خواسته می‌شد تا بتوانند صداهایی را که از نزدیکی گوشی شنیده می‌شود، شنود کنند. جالب آنکه اپلیکیشن‌های مذکور به گونه‌ای طراحی شده بودند که به سختی قابل تجزیه و تحلیل توسط گوگل بودند.(اخبار و تکنولوژی)

این خبر از سوی گوگل و مواردی این چنینی، بیانگر این نکته به کاربران هستند که در صدور مجوز دسترسی اپلیکیشن‌ها به برخی اطلاعات و ویژگی‌های گوشی، دقت کنند. اگر اپلیکیشنی اجازه دسترسی به موردی خاص را می‌دهد که احساس می‌کنید عملکرد آن، نیازی به این دسترسی ندارد، باید در مورد بدافزار بودن این اپلیکیشن مردد شوید.(اخبار و تکنولوژی)


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۴:۱۲ توسط:فاطمه فیصلی موضوع: نظرات (0)